Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/iphone-12.jpg

Thashethemet e minutës së fundit për iPhone 12Me ngjarjen e Apple që është vetëm një ditë larg, ju do të mendoni se ne tashmë konsiderojmë se dimë gjithçka që ka të bëjë me iPhone 12.

Dhe, për pjesën më të madhe, ne dimë dhe këtu janë dy përmbledhje të asaj që ne presim që Apple të shpallë nesër.

Sidoqoftë, zbuluesi Max Winebauch ka shpërndarë disa informacione shumë të hollësishme, të minutës së fundit në lidhje me iPhone-t e rinj, disa prej të cilave nuk i kemi dëgjuar më parë.

Sipas Winebauch, më i vogli nga iPhone, 5.4 inç “iPhone 12 Mini” – do të ketë një sistem kamera TrueDepth të rregulluar në pjesën e përparme, duke rezultuar në një nivel që është më i vogël horizontalisht, por pak më i madh vertikalisht.

Zmadhimi po merr një përmirësim tjetër; Weinbauch pretendon se modelet Pro do të kenë zmadhim optik 3x dhe zmadhim digjital 25x deri 30x, ndërsa modelet jo-Pro iPhone 12 do të marrin zmadhim më të mirë përmes përmirësimeve të softuerit.

iPhone-t e rinj po marrin bateri më të madhe se në modelet e mëparshme.

Kjo duhet të rezultojë në një jetëgjatësi prej një ore të baterisë për modelet Pro.

Sidoqoftë, iPhone 12 Mini 5.4 inç do të performojë më dobët sesa iPhone 11 kur bëhet fjalë për jetëgjatësinë e baterisë, për shkak të madhësisë së tij më të vogël.

Lajme të tjera nga Weinbauch përfshijnë mbështetje për video 4K në 120 ose 240 fps, operacion më të shpejtë Face ID, modalitetin e natës duke u shtuar në kamerën telefoto dhe një performancë më të mirë të dritës së ulët për kamerën ultrawide, dhe një modalitet të mundshëm të kamerës makro, si dhe një video portrete.

Ngjarja e madhe e Apple fillon në 19:00, të martën, më 13 tetor.

Të fundit

Mësohet data e lansimit të telefonit të rrotullueshëm nga LG

Kompania për prodhimin e telefonave të mençur LG ka paralajmëruar dy projekte të reja që do ti shpalos vitin e ardhshëm. Fjala është për Rainbow dhe B Project. I pari pritet të jetë një v

Cila markë e telefonëve është më e besueshme, lista do ju befasoj

Kompania Counterpoint ka bërë një “listë besimi”, e cila rendit të gjithë prodhuesit e celularëve Android. Ato renditen bazuar në katër kritere – softueri, siguria, cilësia e

Tinder lëshon aplikacionin me video

Tinder ka lansuar opsionin e ri “Face to Face”, përmes së cilit mund të bisedoni me kamerë. Që prej sot, njerëzit do mund të kenë “takime” përmes videos, pasi që rrethanat tani janë

Samsung Galaxy S21 – telefon me performancë më të mirë

Nëse thashethemet duhet të besohen, Samsung Galaxy S21 (i njohur edhe si Galaxy S30) mund të jetë me ne që në Janar, kështu që mbase nuk është për t’u habitur që rrjedhjet vazhdojnë të

Instagram u mundëson krijuesve një mënyrë të re për të bërë para

Krijuesit e Instagram tani kanë më shumë mënyra për të bërë para. Përmes platformës tani influencerët mund të shesin simbole gjatë transmetimeve live, një testim i cili po zgjerohet edhe

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Info Tjera