Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/year-on-tiktok-scaled.jpg

Tik Tok surprizon përdoruesitTIK TOK dhe Universal Music Group (UMG) kanë bërë një aleancë. Universal ka disa nga artistët më të njohur në botë në arkivën e tij, kështu që njoftimi është një lajm i shkëlqyeshëm për përdoruesit e Tik Tok.

Marrëveshja do të thotë që përdoruesit e Tik Tok do të kenë më shumë akses në këngë nga artistë të Universal si Ariana Grande, Justin Bieber dhe Mariah Carey.

Të dyja kompanitë kanë thënë gjithashtu se po punojnë së bashku për karakteristika të reja dhe emocionuese për aplikacionin.

Përdoruesit e Tik Tok tani do të jenë në gjendje të përdorin katalogun e plotë të muzikës të Universal për të krijuar videot e tyre.Është gjithashtu një lajm i shkëlqyeshëm për artistët sepse ata do të kompensohen kur të përdoren këngët e tyre.

Universal ka të ngjarë të përdorë marrëveshjen për të promovuar muzikë të re dhe për të gjeneruar sukses të mëtejshëm për talentin që përfaqëson.

Tik Tok tashmë ka qenë përgjegjës për një numër hitet virale.

“Aleanca” e re tregon se etiketat muzikore e kuptojnë rëndësinë e Tik Tok në suksesin e tabelës.Artistët gjithashtu po zbulojnë se një rutinë vallëzimi që mund të rikrijohet në Tik Tok mund të shohë një këngë që rritet në top lista.

Marc Cimino, Drejtori i Përgjithshëm i Operacionit tha: “Kjo aleancë përcakton një shembull të gjerë të industrisë së kompanive të mediave sociale që pranojnë, respektojnë dhe kompensojnë krijuesit e muzikës, këngët e të cilëve janë thelbësore për platformat e tyre.

“Ne e vlerësojmë partneritetin e Tik Tok dhe shpresojmë të punojmë së bashku për të siguruar mbështetje dhe mundësi për këngëtarët tanë.”Tik Tok më parë ka nënshkruar marrëveshje me kompani të tjera muzikore si me Sony Music dhe Warner Music Group.

Të fundit

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Versioni i fundit i Telegram ju shtyn të ikni nga WhatsApp

Telegram ka qenë një prej aplikacioneve të para që ka lejuar fshirjen manuale të mesazheve që shkëmbeni në platformë në të dy anët e komunikimit. Megjithatë me përditësimin e fundit Tel

Twitter planifikon lejimin e disa postimeve me pagesë

Rrjeti social Twitter njoftoi se do t’iu mundësojë përdoruesve t’i bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive. Veçoria e re do të quhet Super Followers, apo Super Ndjekës. Për t

Elon Musk nis misionin e tij për të kolonizuar “planetin e kuq”

Elon Musk ka zbuluar se një raketë SpaceX e krijuar për të çuar njerëzit në Mars mund të uudhëtojë në qiell në ditët në vijim. Në status të Dielën, miliarderi tha se prototipi i fundi

Google Maps me risi

Pas një pritjeje të gjatë Google Maps do të marrë opsionin e shumë kërkuar në Android, Dark Mode. Kompania ditën e sotme lajmëroi se ky opsion që është në testim që prej Shtatorit 2020

200 milionë përdorues të 5G në të gjithë botën

Parashikimet e vitit të kaluar në lidhje me futjen e përshpejtuar të funksionalitetit 5G në fushën e rrjeteve dhe pajisjeve u bënë të vërteta, kështu që numri i pajtimeve globale 5G në t

Info Tjera