Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/TINDER.jpg

Tinder lëshon aplikacionin me videoTinder ka lansuar opsionin e ri “Face to Face”, përmes së cilit mund të bisedoni me kamerë.

Që prej sot, njerëzit do mund të kenë “takime” përmes videos, pasi që rrethanat tani janë paksa të vështira për të takuar persona të ri.

Për të ju shmangur profileve të rrejshme, tani përdoruesit mund të bisedojnë përmes videos.

Tinder ka caktuar disa rregulla, të cilat nëse shkelen llogaria juaj do të mbyllet.

Këto rregulla përfshijnë:

Nuk lejohet përmbajtja seksuale.

Nuk lejohen ngacmimet, ofendimet, dhuna ose akte të tjera ilegale.

Nuk lejohen personat nën moshën 18 vjeçare në video.

Të fundit

Paris – Berlin vetëm një orë me tren

Hyperloop është ajo që ju merrni kur merrni një tren në fushë magnetike dhe e vendosni atë në një tub pa ajër. Mungesa e rezistencës lejon që treni, në teori, të arrijë shpejtësi të p

Sekretet e Messenger-it që nuk i njihnit deri më sot

Messenger tani është një nga platformat më të njohura të bisedave së bashku me Viber dhe WhatsApp. Ajo që shumë nuk e dinë, është se mund t’ju ofrojë shumë më tepër shërbime të fsh

Vetëm 5 ditë deri në “pranimin e rregullave të reja të WhatsApp”

Ndoshta do të ishte pak nëse do të thoshim se WhatsApp nuk e kishte një fillim të mirë për 2021. Kjo pasi që, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, një numër i madh i përdoru

Mbetjet e raketës kineze bien në Oqeanin Indian

Mbetjet e raketës më të madhe të Kinës kanë rënë në Oqeanin Indian të dielën. Shumica e përbërësve të saj janë shkatërruar me ri-hyrjen në atmosferë, kështu duke iu dhënë fund sp

Përdoruesit e WhatsApp duhet të pranojnë ndryshimet ose do të bllokohen

Përdoruesit e aplikacionit të mesazheve WhatsApp kanë afat deri javën e ardhshme për të pranuar kushtet e reja ose do të bllokohen nga ky rrjet social dhe nuk do të kenë mundësi ta përdorin

Udhëtimet hapësinore gjithnjë e më pranë

Arriti të ulet me sukses në Tokë raketa prototip Starship e kompanisë së Elon Musk, SpaceX. Raketa ia arriti të kryejë një hap tjetër përpara pas 4 rasteve të mëparshme ku u regjistruan sh

Info Tjera