Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/twitter.png

Twitter po shikon mundësinë e lejimit të përdoruesve për të marrë “bakshishe” nga ndjekësitShefi ekzekutiv i Twitter Inc, Jack Dorsey, tha të mërkurën se kompania po eksploron lejimin e përdoruesve të saj të pranojnë “bakshishe”, ose të kryejnë pagesa dixhitale, nga ndjekësit e tyre.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Dorsey tha se tipari do të ndihmonte platformën e medias sociale të fitonte më shumë para dhe “angazhim” nga baza e saj prej 192 milionë përdoruesish të përditshëm.

“Mendoj se gjëja e parë në të cilën duam të përqendrohemi është “mbështetja” ekonomike për njerëzit që po kontribuojnë në Twitter”, tha ai në Konferencën Virtuale të Teknologjisë dhe Internetit Goldman Sachs.

Futja e këtyre “shërbimeve” për përdoruesit dhe veçoritë e reja do ta ndihmonin kompaninë të diversifikonte të ardhurat e saj, të cilat aktualisht i fiton kryesisht nga shitja e reklamave në Twitter.

Kompania tha të martën gjatë një thirrje fitimesh me analistët se ai nuk priste që abonimet të ishin domethënëse për të ardhurat e kompanisë deri në vitin e ardhshëm.

Të fundit

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android para iPhone

Bill Gates zbuloi se ai ende preferon të përdorë një telefon Android para atij iPhone. Gjatë një interviste të fundit në aplikacionin “Clubhouse”, ai shpjegoi se prodhuesit e Android janë

Versioni i fundit i Telegram ju shtyn të ikni nga WhatsApp

Telegram ka qenë një prej aplikacioneve të para që ka lejuar fshirjen manuale të mesazheve që shkëmbeni në platformë në të dy anët e komunikimit. Megjithatë me përditësimin e fundit Tel

Twitter planifikon lejimin e disa postimeve me pagesë

Rrjeti social Twitter njoftoi se do t’iu mundësojë përdoruesve t’i bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive. Veçoria e re do të quhet Super Followers, apo Super Ndjekës. Për t

Elon Musk nis misionin e tij për të kolonizuar “planetin e kuq”

Elon Musk ka zbuluar se një raketë SpaceX e krijuar për të çuar njerëzit në Mars mund të uudhëtojë në qiell në ditët në vijim. Në status të Dielën, miliarderi tha se prototipi i fundi

Google Maps me risi

Pas një pritjeje të gjatë Google Maps do të marrë opsionin e shumë kërkuar në Android, Dark Mode. Kompania ditën e sotme lajmëroi se ky opsion që është në testim që prej Shtatorit 2020

200 milionë përdorues të 5G në të gjithë botën

Parashikimet e vitit të kaluar në lidhje me futjen e përshpejtuar të funksionalitetit 5G në fushën e rrjeteve dhe pajisjeve u bënë të vërteta, kështu që numri i pajtimeve globale 5G në t

Info Tjera