Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/iphone-12.jpg

Zbulohen data e shitjes dhe kapaciteti i iPhone 12Mediat ndërkombëtare raportojnë se iPhone 12 pritet të arrij tek shpërndarësit e autorizuar të hënën e ardhshme më 5 tetor.

iPhone i parë që do të dalë në raftet e dyqaneve do të jetë iPhone mini 5.4 inç, së bashku me iPhone 12 Max 6.1 inç.

Grupi i parë i iPhone 12s pritet të mbërrijë tek shpërndarësit më 5 tetor.

Thashethemet janë se iPhone 12 do të vijë me hapësirë 64 GB, si dhe ngjashëm si vitin e kaluar, kur kishm versionet më të gjera me kapacitet prej 128 GB dhe 256 GB.

IPhone 12 do të vijë me gjashtë ngjyra duke përfshirë të zezën, të bardhën, blunë, të kuqen, të verdhën dhe koralet.

iPhone 12 Pro dhe 12 Pro Max do të vijnë në variante të hapësirës 128/256/512 GB dhe do të jenë të kufizuara në ngjyrat e zeza, të bardha dhe argjendi.

Apple pritet të mbajë njoftimin e saj për iPhone 12 më 13 tetor.

Të fundit

Mësohet data e lansimit të telefonit të rrotullueshëm nga LG

Kompania për prodhimin e telefonave të mençur LG ka paralajmëruar dy projekte të reja që do ti shpalos vitin e ardhshëm. Fjala është për Rainbow dhe B Project. I pari pritet të jetë një v

Cila markë e telefonëve është më e besueshme, lista do ju befasoj

Kompania Counterpoint ka bërë një “listë besimi”, e cila rendit të gjithë prodhuesit e celularëve Android. Ato renditen bazuar në katër kritere – softueri, siguria, cilësia e

Tinder lëshon aplikacionin me video

Tinder ka lansuar opsionin e ri “Face to Face”, përmes së cilit mund të bisedoni me kamerë. Që prej sot, njerëzit do mund të kenë “takime” përmes videos, pasi që rrethanat tani janë

Samsung Galaxy S21 – telefon me performancë më të mirë

Nëse thashethemet duhet të besohen, Samsung Galaxy S21 (i njohur edhe si Galaxy S30) mund të jetë me ne që në Janar, kështu që mbase nuk është për t’u habitur që rrjedhjet vazhdojnë të

Instagram u mundëson krijuesve një mënyrë të re për të bërë para

Krijuesit e Instagram tani kanë më shumë mënyra për të bërë para. Përmes platformës tani influencerët mund të shesin simbole gjatë transmetimeve live, një testim i cili po zgjerohet edhe

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Info Tjera