Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/iphone-12.jpg

Zbulohet data kur do të prezantohet iPhone 12Ngjarja e Apple iPhone 12 është vendosur të mbahet në muajin e ardhshëm dhe do të zbulohen katër modele të ndryshme. 

iPhone 12 pritet të prezantohet më 13 tetor, para-porositë do të fillojnë më 16 tetor, kështu mendon Jon Prosser, një person i afërt me kompaninë Apple dhe mjaft i besueshëm në parashikimet e tij, shkruan T3.

Madje, Prosser mendon se iPhone 12 do të dalë në treg më 23 tetor.

Të gjitha këto data përputhen me parashikimet e mëparshme të Prosser, të cilat janë mbështetur nga shoku i tij Evan Blass.

iPhone 12 pritet të ketë mjaft konkurrencë në muajin tetor, sepse siç është njoftuar edhe OnePlus 8T pritet të prezantohet gjatë atij muaji.

Po ashtu edhe Samsung Galaxy S20 FE do të lansohet më 2 tetor.

Të fundit

iPhone 12 pritet ti zhgënjej blerësit me këtë problem

Të gjithë të pasionuarit e modelit të ri të Apple, iPhone12 nuk do të jenë të kënaqur me një informacion që këtyre ditëve është zbuluar. Ky model nuk pritet të ofroj lidhjen e dy SIM k

Nokia do të vendos rrjetin 4G në hënë

Derisa NASA dëshiron të kthehet në hënë deri në vitin 2024 përmes misionit Artemis, ajo dëshiron që Nokia të krijojë një rrjet komunikimi 4G për komunikim të besueshëm dhe efikas. Për

Samsung sjellë një model të ri të serisë 20

Galaxy S20 Fan Edition i Samsung, ose FE, tani është në dispozicion për t’u blerë në Indi për afërsisht 680 dollarë. Telefoni u zbulua për herë të parë në ngjarjen e Samsung “Unpacke

Me çfarë çmimesh mund të bleni iPhone 12

Apple përmes një organizimi madhështor ka prezantuar telefonin më të ri të mençur – iPhone 12. Pas prezantimit dhe zbardhjes së disa karakteristikave, Apple ka zbuluar edhe çmimet e version

Apple prezanton iPhone 12

Apple ka zbuluar zyrtarisht celularin e ri iPhone 12, gjatë një eventi që është ndjekur live nga miliona shikues në të gjithë botën. Celulari i ri është dizajnuar me cepat e rrumbullakët,

Samsung sjellë telefonin 5G me çmim të lirë

Samsung prezantoi ditën e sotme Galaxy A42 5G, telefoni më i fundit i linjës buxhetor Galaxy A. A42 është telefoni më i lirë aktualisht në treg nga Samsung me teknologjinë 5G dhe do të kusht

Info Tjera