Tech http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/zoom-1024x685-1.jpg

Zoom do të sjellë programe të rejaPlatforma e video konferencave Zoom ka pasur një vit të madh me vlerën e aksioneve që u rrit me 500% për shkak të punës nga shtëpia nga pandemia e Covid-19.

Por kompania tani po shikon të zgjerojë aktivitetin e saj përtej video konferencave dhe shërbimi i e-mail-it dhe kalendarit janë objektivi kryesor i Zoom sipas një raporti të The Information.

Kompania është duke punuar me një produkt e-mail që raporti thotë se do të nisë testimet me përdoruesit e parë vitin e ardhshëm.

Aplikacioni i kalendarit duket larg dhe nuk dihet nëse zhvillimi i tij ka nisur.

Të dy idetë janë mundësi e artë eksplorimi nga zoom sidomos nëse kompanitë do të fillojnë rikthimin e punonjësve nëpër zyra me vaksinën e Covid-19 që po përhapet në mbarë botën.

Shumica e konkurrentëve të Zoom i frojnë këto shërbime siç është suita Office 365 e Microsoft apo Workspace e Google.

Të dy kanë shërbime si e-mail, kalendar krahas produktit të video konferencave.

Të fundit

Në këtë vend i jepet fund përdorimit të teknologjisë 3G

Gjermania i jep fund telefonisë mobile 3G, e njohur gjithashtu si UMTS. “Telefonica O2” ka njoftuar se në korrik do të fillojë fikjen e rrjetit të saj 3G në rajonet e para, që do të përfu

Firefox me ridizajnimin më të madh të bërë deri më tani

Ashtu siç ishte paralajmëruar disa muaj më parë, ridizajnimi masiv i shfletuesit Firefox ka mbërritur tashmë. Mozilla thotë se dizajni i ri redukton shpërqendrimet, klikimet shtesë apo koha e

Samsungu nis prodhimin e modeleve të reja të palosshme

Telefonat e rinj të palosshëm nga Samsungu – Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – pritet të lansohen në muajin gusht të këtij viti. Kompania tashmë raportohet se ka nisur prodhimin në mas

Microsoft po përpiqet në çdo mënyrë të “shtyjë” Edge

Beteja midis Google Chrome dhe Microsoft Edge vazhdon – Microsoft tani po ju ofron para për të përdorur Edge. Internet Explorer ka hyrë në histori dhe është zëvendësuar nga Microsoft Edge,

Ndryshimet që pritet t’i ketë Outlook

Microsofti do të dërgojë përditësimin më të madh në Outlook prej një dekade dhe është padyshim ndryshimi më drastik i Outlook për Windows që prej debutimit më 1997. Ndryshimet përqendr

MacBook Pro vjen në muajin e ardhshëm

Apple kohët e fundit njoftoi se ngjarja e saj kryesore WWDC 2021 do të zhvillohet më 7 qershor dhe tani duket sikur MacBook Pro i ri me një procesor të ri nga Apple Silicon do të lansohet në WW

Info Tjera