MP+Të fundit

Ndahen afër 2 milionë euro për kompensimin e bujqve

Qeveria e Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural që të ndajë mjete financiare në vlerë 1 milion e 867 mijë e 107 euro. Kjo shumë do të

KEDS po vazhdon investimet në rrjetin energjetik të Prishtinës

https://www.facebook.com/kedsenergy/videos/829731414220540/ KEDS-i po vazhdon punimet investive në shumë lokacione të kryeqytetit. Me një investim prej mbi 16 milionë euro, Prishtina do të ketë

Zemaj: Ata që nuk respektojnë masat do të kenë sanksione ligjore

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është deklaruar lidhur me masat e reja për parandalimin e virusit Covid-19. Zemaj paralajmëron se mosrespektimi i rregullave do të ketë sanksione ligjore

Xhensila pozon me Ajkën gjatë pushimeve

Çifti shumë i dashur për publikun, Xhensila dhe Besi së bashku me vogëlushen e tyre, Ajkën kanë nisur pushimet.  Nuk kanë munguar fotot nga bregdeti dhe pozat e ëmbla me Ajkën. Ditën e

5 gjëra që duhet të dini para se të bëheni mama

Për të shmangur situata shqetësuese është mirë që disa gjëra në lidhje me të sapolindurit ti mësoni më përpara. 1-Ju mund të keni nevojë të rregulloni gjërat për të marrë lidhjen m

Gatimet që mund t’i konsumoni natën

Shkencëtarët dhe mjekët kanë sugjeruar që është e dobishme dhe madje thelbësore të hahet një vakt shumë i lehtë në mbrëmje. Por për të shmangur dhimbjen e rëndesën e stomakut, gjumin

Info Tjera