SportTë fundit

12 vjet nga hyrja e Beratit në UNESCO, Rama paralajmëron më shumë investime

12 vjet me? pare?, Berati u pranua ne? liste?n e trashe?gimise? bote?rore, ne?n mbrojtjen e UNESCO-s dhe 7 vjet më parë, kur erdhëm në qeveri kishte statusin e trashëgimisë së rrezikuar bashkë

Plani ambicioz për të konvertuar 40 milionë duhanpirës drejt së ardhmes pa tym!

Philip Morris International (PMI) publikoi Raportin e parë të Integruar, një përmbledhje të performancës (ESG) mjedisore, sociale dhe drejtuese të kompanisë dhe progresit të saj drejt sigurim

Sekreti për formën e jashtëzakonshme të CR7

Arsyeja kryesore se përse Cristiano Ronaldo po kalon nëpër një formë të lartë edhe si 35-vjeçar është se ai fle pesë herë në ditë në një pozitë të foshnjës në barkun e nënës. Stu

Presidenti Thaçi të hënën shkon në Hagë për intervistim

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka njoftuar se të hënën do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Në një postim në Facebook, Thaçi thotë

Sharr Travel befason me ofertën më të re

Agjencia turistike Sharr Travel, ka vendosur që këtë verë të ju ofroj qytetarëve të Kosovës, oferta të pa përshkrueshme për pushime në bregdetin shqiptar, raporton Media Press. Sharr Trave

Mustafa: Fermerët llapjanë do ta kenë mbështetjen time

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa i shoqëruar nga ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari kanë vizituar kultivuesit e pem

Info Tjera