Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/love-2.jpg

10 shenjat që ju tregojn se ai është i fiksuar pas tejeVetëm nëse ke aftësinë e mbinatyrshme të lexosh mendjen, mund të dish 100% çfarë dikush ndjen për ty!.

Eshtë pikërisht kjo arsyeja pse fiksohemi pas çdo sjelljeje, gjesti apo fjale që ai thotë, në përpjekje për të mësuar diçka më tepër.

Nuk është dhe aq e thjeshtë të kuptosh ndjesitë apo mendimet e një burri kundrejt jush, duke qenë se shpesh ata kanë tendencën t’i fshehin emocionet e tyre, gjë që i bën takimet e para edhe më të lodhshme për ju.

Që të mos shpenzoni shumë kohë duke analizuar me qindra herë mesazhet, më poshtë do të gjeni listën e gjërave që do t’ju ndihmojë të kuptoni nëse ai është apo jo i interesuar për ju.

1. Ai imiton gjuhën tënde të trupit.

2. Do të të takojë se s’bën gjatë ditës.

3. Pas një periudhe kohë të merr me vete në eventet familjare apo të rrethit shoqëror.

4. Mban mend detaje nga gjërat që ti i ke treguar.

5. Të inkurajon vazhdimisht të bësh atë gjënë për të cilën je përpjekur.

6. Eshtë gati të planifikojë pushime me ty.

7. Nuk ankohet kurrë që “po shpenzoni shumë kohë bashkë”.

8. Kujdeset në çdo gjë që bëni të dy.

9. S’e ka besdi të marrë dhe të çojë mesazhe të gjatë.

10. Nuk shikon telefonin kur del me ty.

Të fundit

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini më pak se 6 orë

A jeni nga ata njerëz që fle disa orë? A nuk i plotësoni 8 orët e kërkuara? A ju pëlqen të kaloni natën, por edhe zgjoheni në mëngjes, kështu që vendosni të “sakrifikoni” edhe disa o

Kush është Kristen Welker, moderatorja që fitoi zemrën e publikut në debatin Trump-Biden

Kristen Welker ka qenë një fytyrë e njohur për miliona amerikanë si korrespondente e NBC News për Shtëpinë e Bardhë dhe bashkë-spikere e “Weekend Today”, por zgjedhja e saj si moderatore

Vaksina e Oksfordit ka filluar të jap rezultate

Bota ka filluar t’i presë rezultatet e para të vaksinës kundër koronavirusit. Nëse efikasiteti i kësaj vaksine është pozitiv, atëherë ajo do të shpërndahet në mbarë Evropën dhe botën

Supë me karotë

Përbërësit: 400 gr Karrota 1 Qepë 1 thelb Hudhër 1 lugë çaji Xhenxhefil i bluar 3 lugë gjelle Gjalpë 200 ml Ajkë për gatim Përgatitja: Në gjalpë fërgoni qepën dhe hudhrën e grirë im

Horoskopi i datës 23 tetor

Dashi – Do të çliroheni nga disa ndjesi si dyshimi, lakmia apo xhelozia. Mos investoni në ndërmarrje të përbashkëta dhe skema të dyshimta financiare. Mund të kaloni momente të bukura d

FDA autorizon Remdesivirin kundër COVID-19

Agjencia amerikane e Barnave (FDA) i dha dje autorizimin e plotë ilaçit antiviral Remdesivir për pacientët e shtruar me COVID-19, duke konfirmuar autorizimin me kusht të dhënë në maj, njoftoi

Info Tjera