Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/couple-in-love-3.jpg

11 shenja që ju ndihmojnë të njihni shpirtin tuaj binjak!A besoni se ekzistojnë shpirtrat binjakë? Nëse po, ja si mund ta dini se a e keni gjetur atë.

Ka shumë teori që përcaktojnë kuptimin e një shpirti binjak, por ekziston teoria e ndarjes së energjisë në dy gjysma dhe kur të dy palët takohen, në atë moment të dy shpirtrat përqafojnë dorëzimin në vetëdije të plotë.

Ka shumë shenja që do t’ju ndihmojnë të njihni shpirtin tuaj binjak, dhe disa nga ato janë:

1.Do të ndjeni një lidhje të thellë dhe të pashpjegueshme energjie me këtë person.

2.Do të ndjeni si magneti po ju tërheq drejt këtij personi dhe arsyeja prapa kësaj është më se e qartë, ju jeni të destinuar të jeni me këtë person sepse ai/ajo është shpirti juaj binjak.

3.Do të ndjeni një lidhje të fortë romantike e cila në mënyrë të pavetëdijshme do t’ju bëjë të mendoni që keni një të ardhme me këtë person.

4.Lidhja mes jush do të jetë aq e fortë dhe e fuqishme sa do të ndieni se keni njohur personin më të bukur që keni takuar ndonjëherë.

5.Disa sinkronizime do të fillojnë të shfaqen përreth jush kur të jeni afër këtij personi.

6.Do të ndjeni një lidhje telepatike kur të takoni shpirtin tuaj binjak dhe do ta dini ç’mendon ai.

7.Pasi të keni njohur shpirtin tuaj binjak do ta takoni atë në ëndrra dhe ëndrrat ndonjëherë do të jenë seksuale dhe intime.

8.Mund të ndjeni sikur keni përjetuar situata të ngjashme më parë në jetë.

9.Mund të ndani hobi ose interesa të ngjashme me shpirtin tuaj binjak që do t’ju ndihmojnë të lidheni shumë shpejt.

10.Shumë shpesh do të keni një ndjenjë familjariteti me këtë person, sikur ta njihnit përgjithmonë.

11.Mund të shihni gjëra si të lidhura me të kaluarën. Lidhjet e jetës së kaluar dhe dimensionet e tjera shpesh janë një shenjë e shkëlqyer e një lidhjeje prej shpirtrash binjakë.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera