Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/happy-woman-meets-sunrise-mountain-151970336.jpg

3 mënyra për ta filluar javën me energjiFillimi i javës së re është shumë i rëndësishëm.

Ju mund ta keni të vështirë të çoheni nga krevati dhe të filloni gjithçka që duhet të bëni këtë javë, por nuk mund të bëni asgjë për ta ndryshuar atë.

Prandaj, ngrihuni dhe bëhuni gati që ta përballoni javën siç duhet.

Dhe për t’ju ndihmuar kemi disa mënyra për ta arritur këtë.

1. Planifikoni programin e javës
Krijoni një afat kohor me atë që duhet të bëni dhe doni të arrini.

Mos harroni të argëtoheni, për pos punës keni dhe një jetë personale.

2. Merrni kohë për veten tuaj
E hënë sot! Stresi, puna, shkolla! E gjithë kjo ju bën presion.

Prandaj, lini pak më shumë kohë të lirë për veten tuaj.

Bëni masazh, dush ose shkoni në palestër para se të shkoni në punë.

E gjithë kjo do t’ju ndihmojë të filloni javën e re shumë më të qetë.

3. Vendosni një qëllim për javën
Kjo do t’ju japë motivim dhe energji për të vazhduar më tej.

Një qëllim është shumë i rëndësishëm, do të ju motivojë të ecni përpara.

Në fund të javës nuk do ta kuptoni se sa shpejtë kaluan ditët.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera