Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Love2.jpg

5 gjëra që duhet t’i bëni patjetër si çiftJeta është unike dhe kalon shpejt, nuk duhet të humbësh kohë në diskutime dhe momente të këqija, por të kënaqesh me personin që po ndërton të ardhmen.

Duke bërë disa gjëra së bashku ju forconi marrëdhënien gjithnjë e më shumë.

Të gatuajnë së bashku
Gatimi së bashku rrit bashkëpunimin në çift dhe madje edhe besimin!

Duke ditur shijet e partnerit, ju lejoni të keni më shumë harmoni me partnerin, jo vetëm në kuzhinë, natyrisht.

Zbuloni sekretet tuaja
Baza e çdo marrëdhënieje është besimi.

Nëse ne mund të flasim me partnerin tonë pa siklet dhe pa tabu dhe mund t’i themi atij ndonjë sekret që nuk do donim t’ja tregonim askujt tjetër.

Kështu e forcojmë më shumë marrëdhënien tonë.

Udhëtoni së bashku
Udhëtimi është gjithmonë një mënyrë e shkëlqyer për të eliminuar stresin dhe për të rritur lumturinë.

Duke njohur vende dhe kultura të reja është gjithmonë e bukur.

Udhëtimi bëhet edhe më i bukur kur e realizoni atë me personin që doni.

Hani në shtrat
Nëse doni të ndiqni sugjerimin e parë që ju dhamë pra të gatuani së bashku, mos kini frikë ta konsumoni ushqimin e përgatitur me dashuri në shtrat.

Kjo është një mënyrë për të dalë nga rutina e zakonshme.

Flini bashkë
Fjetja është një nga gjërat më të këndshme në jetë, sidomos pas një dite shumë rraskapitëse.

Është mirë të kesh pak kohë për të pushuar në shtrat dhe nëse është me partnerin tuaj është shumë më mirë sepse nuk ka asgjë më ngushëlluese se sa të përqafohesh në shtrat me dashurinë e jetës tënde.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera