Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/jennifer-lopez-interview-1068x712-1.jpg

5 sekretet që qëndrojnë pas shkëlqimit të përjetshëm të Jennifer LopezDuket se vitet për Jennifer Lopez kanë ndalur pasi vazhdon të shfaqet gjithmonë në super formë. Por për të patur linja perfekte, divës së muzikës i është dashur shumë punë. Këngëtarja ka pozuar për numrin e ri të revistës “Elle”, ku dhe ka ndarë sekretet e kujdesit për lëkurën dhe trupin.

Pesë gjërat që e bëjnë atë ‘rinore dhe të përjetshme’ janë gjumi, kremi kundër diellit, serumet, suplementet dhe jetesa e shëndetshme. Qasja e saj ndaj kujdesit të lëkurës, në të cilën përfshin dhe ekstraktin e ullirit, një përbërës kryesor tek produktet e “JLo Beauty”.

Ajo shpjegoi se nëna dhe tezja e saj i mësuan benefitet e vajit të ullit për flokët dhe lëkurën. “Disa prej nesh kishin flokë më të thatë dhe përdornin vaj ulliri. Pastaj në fytyrë dhe të nesërmen, pamja jote dukej sikur ishte 10-vjeç”, shtoi më tej ajo për revistën.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera