Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/AACrf0O-696x449-1.jpg

5 vende fantastike ku mund të bëni një dasmë mbretërore!Kopsht gjigant, kështjellë dhe shatërvane mbresëlënëse.

Si thoni për një dasmë mbretërore në plot kuptimin e fjalës?

Më poshtë gjenden 5 vende, të cilave mund t’u besoni dasmën tuaj…

Vaux-le-Vicomte, Maincy, Francë-“Je le veux” njihet për një nga kopshtet gjysmë franceze në këtë kryevepër të shekullit të 17-të.

I ndodhur në një hapësirë prej rreth 500 hektarësh, kjo zonë mund të shërbente lehtësisht për një dasmë të madhe, por nusja do të duhej të konkurronte me arkitekturën mahnitëse.

Ashford Castle, Co. Mayo, Irlandë-Një kështjellë përrallore me një histori 800-vjeçare dhe 83 dhoma gjumi?

Ky vend në Irlandë mund të jetë destinacioni për një dasmë me të vërtetë magjike.

Pallati Hampton Court, Surrey, Britani: Ndoshta nuk ju shkon mendja se shtëpia e Mbretit Henry VIII mund të shërbejë për të bërë dasmën tuaj.

Por kjo pasuri 500-vjeçare ka shumë për të ofruar në disa drejtime.

Vendosur në Richmond në lumin Thames, kalaja përmban stile barok dhe tudor.

Reethi Rah Resort, Maldive- Bëni një zhytje në ishullin e Oqeanit Indian, të rrethuar nga laguna magjike dhe detet e thella blu.

Biltmore, Asheville, SHBA-Shtëpia e famshme e Xhorxh Vanderbiltit është një sfond serioz mahnitës për dasmën tuaj.

Kjo pasuri prej 3,230 hektarësh, do të sigurojë që dita juaj e dasmës të jetë e paharruesheme.

Të fundit

Raca më e famshme e qenit në botë

Raca është rritur për punë fizike, përkatësisht për grumbullim të objekteve në ujë, andaj, bashkë me retrieverët e artë, më së shpeshti shfrytëzohet në qëllime terapeutike dhe si qen

Në natën mes 24 dhe 25 tetorit kthehet ora diellore, por mund të jetë për herë të fundit

Dy gjëra janë tashmë të qarta. E para që pas pak ditësh, pikërisht në natën mes 24 dhe 25 tetorit, kthehet ora diellore (pra akrepat do të shkojnë 60 minuta mbrapa, duke na dhënë mundësi

Eksperti amerikan: Po vjen koha më e errët e pandemisë së COVID-19!

SHBA-të, jo vetëm që kanë më së shumti raste të infeksionit me koronavirus në botë, por gjithashtu zënë vendin e parë për nga numri i vdekjeve të lidhura me virusin e rrezikshëm. Por nj

Studim: Vajzat nuk postojnë “selfie” pa e modifikuar

Një e treta e vajzave të reja në moshën 11 deri 21 vjeç nuk postojnë një ‘selfie’ në rrjetet e tyre sociale pa modifikuar pamjen e tyre. Këtë thotë një studim i kryer së fundmi. Sipas

Karkaleca me salcë qumështi

Përbërësit: karkaleca sipas sasisë që dëshironi; 1 thelb hudhre; 1 lugë filadeldia; 1/2 gotë qumësht; kripë. Përgatitja: Në një tigan me zjarr të ngadaltë skuqim thelbin e hudhrës të

Shenja më me fat

Dashi – Ndërhyrja juaj në kohë ndaj dikujt që duket si indiferent do të vlerësohet. Një koleg do t’ju bashkohet për të punuar së bashku drejt një qëllimi të përbashkët. Do t

Info Tjera