Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/calm-female-executive-meditating-taking-break-avoiding-stressful-job.jpg

Aplikacionet që ju ndihmojnë të bëni meditim më të mirëNjë aleat i trupit dhe shpirtit, i menaxhimit të emocioneve më të ndërlikuara, një element esencial i një diete antistres, një mbështetje për të fituar kundër vështirësive më të mëdha: Meditimi është një ‘must’ absolut që po tërheq gjithnjë e më shumë njerëz, dëshmitarë shumë entuziastë të këtij rituali, që nga Cameron Diaz tek Ferragnez, Clint Eastëood dhe Hugh Jackman.

Përfitimet e meditimit janë të shumta: stërvit mendjen, largon tensionin, mendimet negative, ndihmon në menaxhimin e emocioneve të këqijave, ofron një pikpamje pozitive për jetën, dhuron energji, largon stresin, pra një ‘Sacro Graal’ i vogël të cilit është e vështirë t’i thuash jo.

Ndoshta gjatë momenteve të ndryshme të karantinës keni provuar të afroheni tek kjo praktikë për të menaxhuar nivelet e ankthit sepse meditimi është zgjidhja më efikase me koston më të ulët për të përballuar gjithçka që të vështirë q na ndodh.

Aplikacionet më të mira për meditimin janë kthyer në një guidë qetësuese kur ndiheni të mbingarkuar nga shqetësimet, kur keni për të bërë shumë gjëra në pak kohë, kur ndieni se keni presion në jetën tuaj.

Disa prej tyre ju ofrojnë tinguj relaksues për të përmirësuar gjumin dhe qetësuar nervat, ju udhëheqin drejt një gjendje shpirtërore të qëndrueshme dhe rutine të paqtë; është momenti për të provuar këto app për meditimin në 2021:

1. Calm (për iOS dhe Android)

2. Headspace (për iOS dhe Android)

3. Serenity: guided meditation (për iOS dhe Android)

4. Meditopia: Breathe, Anxiety (për iOS dhe Android)

5. Mindfulness with Petit BamBou (për iOS dhe Android)

6. Insight Timer (për iOS dhe Android)

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera