Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/872861-asteroidnew.jpg

Asteroidi pritet të fluturojë afër tokësNë fillim të shtatorit, trupi qiellor “2011 ES4” do të fluturojë midis Tokës dhe Hënës. Asteroidet shpesh garojnë nëpër tokë, por kryesisht në një distancë mjaft të madhe.

Asteroidi “2011 ES4” do të vijë veçanërisht afër planetit tonë në fillim të muajit të ardhshëm.

“Më 1 shtator, ju lutemi mos qëndroni shumë afër dritareve”, shënoi Qendra Gjermane e Hapësirë ​​ajrore (DLR) me një ton humori në Twitter.

Sepse atëherë një mini-asteroid do të kalojë pranë Tokës.

Të fundit

Maskat plastike, pothuajse joefektive në parandalimin e përhapjes së koronavirusit

Maskat plastike janë pothuajse plotësisht joefektivë në mbajtjen e aerosoleve të frymëmarrjes, thonë shkencëtarët japonezë, të cilët dyshojnë në efektivitetin e tyre në parandalimin e p

Kjo është mosha tipike kur njeriu konsumohet profesionalisht

Konceptin e konsumimit profesional e njohin të gjithë. Vazhdimisht shkruhen artikuj në lidhje me këtë temë. Konsumimi profesional nuk ndikon vetëm në efiçencën në punë, por edhe në lodhje

Vaksinimi i gjithë botës kundër COVID-19 nuk do të ndodhë deri në vitin 2024

Instituti i Serumit të Indisë, prodhuesi më i madh i vaksinave në botë, thotë se do të duhet kohë deri në vitin 2024 që e gjithë bota të vaksinohet kundër coronavirusit. “Realisht për

Mësoni për shenjën tuaj

Dashi-Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo pjesëtari të familjes se kanë vepruar gabim për një çështje të caktuar, të paktën zgjidhni fjalë që të duken të buta. Pë

Si ta kuptoni që keni rënë në dashuri, sipas shenjës së horoskopit

Dashi-Ju jeni plot me jetë dhe keni shumë energji. Jeni shumë të logjikshëm në çdo aspekt të jetës dhe një kokë e mirë për shpatullat tuaja. Si një lider i lindur, ju pëlqen të jeni n

Lulja që mund ta rrisim në shtëpi dhe ka vlera të pabesueshme medicinale

Kollë, bronkit, dhimbje të fytit, por edhe të stomakut i shëron mëllaga. Nëse keni lëkurë tepër të thatë për shkak të të ftohtit, sërish mëllaga mund t’i lehtësojë shenjat, sepse p

Info Tjera