Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/beauty.jpg

3 mënyra natyrale për t’i zhdukur rrathët e syritRrathët e syve nuk janë asnjëherë tërheqës dhe gjithmonë të shtojnë lodhjen apo pamjen prej të sëmure.

Çdo grua vuan nga rrathët e zinj të syve, sidomos pas një dite të lodhshme pune, pas shumë orëve në kompjuter, me gjithë përdorimet e shumë kremrave të shtrenjtë.

Sigurisht, gjithmonë mund të përpiqesh “t’i fshehësh” rrathët që mund të të krijohen, por këtu janë tri mënyra trajtimi në kushte shtëpie që mund të të ndihmojnë të arrish rezutatin që do.

Vaj bajame – Është një mënyrë natyrale që gjendet në kremrat më të shtrenjtë të syve.

Një masazh i rrathëve me vaj bajamesh para se të flesh dhe t’i mbash ashtu derisa në mëngjes.

Kjo do ta mbajë fytyrën të hidratuar në çdo kohë.

Lëng patatesh – Patatet kanë aftësi natyrore të zbardhin lëkurën.

Një patateje të prerë përgjysmë (ose në disa copa të mëdha) thithja lëngun me një pambuk.

Mbaje pambukun poshtë syve për 10-15 minuta dhe pastaj shpëlaje fytyrën.

Ujë trëndafili – Është mjaft i mirë për fytyrën, sepse ka aftësi për ta zbutur dhe për ta rigjeneruar.

Një pambuk të pastër lëre për disa minuta në ujë me gjethe trëndafili dhe më pas vendose në sy për 15 minuta.

Të fundit

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohti

Flokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm. Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqet

Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta për t’i rritur flokët më shpejt

Ditën që vendosni të rrisni flokët tuaj , duhet të filloni të kujdeseni për to”, thotë stilisti Mark Townsend. “Në mënyrë që flokët tuaj të rriten gjatë, duhet të bëni sakrifica

Si t’i rrisni qerpikët në pak kohë

Qerpikët e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur. Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa

Zakonet e përditshme që dëmtojnë flokët

Mbajtja e flokëve tuaj të shëndetshëm shkon përtej stampos dhe tharëses. Stilistët e famshëm tregojnë se kush janë zakonet e këqija që kei në mbrëmje, të cilat dëmtojnë flokët. Flini

Maska e lirë që ju jep dukje të freskët

Përse të shpenzoni të holla në preparatet të shtrenjta të kozmetikës, kur vetë mund të kujdeseni me artikujt nga frigoriferi juaj. Banane, mjaltë, jogurt, të tharmë të bukës, qumësht dh

5 mënyra natyrale për të zbehur njollat e errëta në lëkurë

Rreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës. Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato. 1. Pa

Info Tjera