Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/skin-1.jpg

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukuraNumërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv.

Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aromaterapisë dhe yoga, na tregon se si mund të bëjmë një ritual bukuria që të na lejojë të flemë lëhtësisht.

“Duke shkuar në shtrat 15 minuta më herët çdo natë dhe vazhdimisht duke shtuar 15 minuta çdo ditë derisa të jeni në një ritëm të mirë të orarit të gjumit është një taktikë e mirë,” thotë Rachel.

Gjithashtu:
Shmangni sasi të tepërta të stimuluesve

Sheqeri dhe kafja që konsumohen në gjysmën e dytë të ditës ose mbrëmjes mund të ndikojnë rëndë në cilësinë e gjumit dhe madje të çojnë në pagjumësi.

Fuqia
Sigurohuni qe dhoma e gjumit të jetë një zonë pa paisje dixhitale. Shkëlqimi blu i ekraneve mund të prishë orën tuaj natyrale të gjumit kështu që është e rëndësishme të hiqni celularët të paktën 30 minuta para.

Një dush detoksi
Mbushni vaskën tuaj me kripëra të ndryshme ndihmojnë në rimëkëmbjen e niveleve të magnezit të trupit dhe relakson atë.

Mirënjohja praktike
Një nga mënyrat më efektive për të krijuar një ndjenjë të qetësisë dhe lumturisë para gjumit është që të përqendroheni në gjithçka që po shkon si duhet në jetën tuaj, në krahasim me atë që po shkon keq.

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Pse duhet ta përdorni qumështin e kokosit në rutinën tuaj të bukurisë

Qumështi i kokosit është një nga përbërësit natyralë më të njohur dhe më efektiv për bukurinë, pasi është një ideal për të gjitha llojet e lëkurave. Qumështi i kokosit përmban vaj

Info Tjera