Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Beautiful-Face.png

Dy maska të thjeshta për fytyrën me produktet që gjenden në çdo shtëpiTë gjitha femrat kanë dëshirë të tregojnë sa më shumë kujdes për trupin, fytyrën dhe higjienën personale.

Në këtë artikull do të gjeni disa maska shumë të thjeshta që mund t’i bëni në kushte shtëpie, për të pasur një fytyrë plot shkëlqim.

Maskë hidratuese me kakao

Të tre këta produkte kombinohen mjaft mirë me njëri-tjetrin për t’i dhënë fytyrës shkëlqimin që keni dëshiruar.

Avokado është hidratuese, kakao vepron si antioksidant dhe qetëson fytyrën, mjalti është një produkt anti-bakterial.  

Për të përgatitur këtë maskë në një enë duhet të shtypni ¼ e avokados.

Më pas shtoni një lugë gjelle kakao dhe një lugë mjaltë dhe të gjitha i trazoni mirë së bashku.

Pastaj duhet të aplikoni maskën në fytyrën që duhet ta keni të pastër dhe ta lini për 10 minuta të veproj.

Më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Maska Organike me banane

Kjo maskë do t’i japë shëndet dhe shkëlqim në të njëjtën kohë fytyrës tuaj dhe mund të përdoret për të gjitha llojet e fytyrës.

Për ta përgatitur duhet të shtypni gjysmën e bananes në një tas.

Më pas shtoni një lugë gjelle lëng portokalli dhe mjaltë.

Aplikojeni maskën në fytyrë dhe lëreni 15 minuta.

Më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Të fundit

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Pse duhet ta përdorni qumështin e kokosit në rutinën tuaj të bukurisë

Qumështi i kokosit është një nga përbërësit natyralë më të njohur dhe më efektiv për bukurinë, pasi është një ideal për të gjitha llojet e lëkurave. Qumështi i kokosit përmban vaj

Kush mund t’ua shkatërroj thonjtë tuaj

Për fat të mirë, shumica e grave mund të mbajnë çdo model që dëshirojnë në thonjtë e tyre, por është e rëndësishme për të gjithë ne të kemi thonjë të shëndetshëm. Në fakt, thon

Sekretet e grimit për gratë mbi 40-vjeç

E vërteta është se sa më shumë plakemi, aq më shumë papërsosmëri vëmë re në fytyrën tonë. Ndërsa koha kalon, lëkura humbet acidin e saj hialuronik, elastinën dhe kolagjenin, duke çua

Info Tjera