Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Beautiful-Face.png

Dy maska të thjeshta për fytyrën me produktet që gjenden në çdo shtëpiTë gjitha femrat kanë dëshirë të tregojnë sa më shumë kujdes për trupin, fytyrën dhe higjienën personale.

Në këtë artikull do të gjeni disa maska shumë të thjeshta që mund t’i bëni në kushte shtëpie, për të pasur një fytyrë plot shkëlqim.

Maskë hidratuese me kakao

Të tre këta produkte kombinohen mjaft mirë me njëri-tjetrin për t’i dhënë fytyrës shkëlqimin që keni dëshiruar.

Avokado është hidratuese, kakao vepron si antioksidant dhe qetëson fytyrën, mjalti është një produkt anti-bakterial.  

Për të përgatitur këtë maskë në një enë duhet të shtypni ¼ e avokados.

Më pas shtoni një lugë gjelle kakao dhe një lugë mjaltë dhe të gjitha i trazoni mirë së bashku.

Pastaj duhet të aplikoni maskën në fytyrën që duhet ta keni të pastër dhe ta lini për 10 minuta të veproj.

Më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Maska Organike me banane

Kjo maskë do t’i japë shëndet dhe shkëlqim në të njëjtën kohë fytyrës tuaj dhe mund të përdoret për të gjitha llojet e fytyrës.

Për ta përgatitur duhet të shtypni gjysmën e bananes në një tas.

Më pas shtoni një lugë gjelle lëng portokalli dhe mjaltë.

Aplikojeni maskën në fytyrë dhe lëreni 15 minuta.

Më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Të fundit

Rutina e kujdesit të fytyrës e cila rinon me gjashtë veprime

Të gjithë e dini se si gratë aziatike kanë një fytyrë të përsosur, gjë që ne vetëm mund ta dëshirojmë. Synon për një pamje të shkëlqyeshme dhe të ndritshme të lëkurës, prandaj kuj

Si ta hidratojmë lëkurën tonë

Vetëm dhjetë minuta përkushtim në ditë mund ta mbajë lëkurën të shkëlqyeshme dhe të shëndetshme në vite. Hapi i parë: Pastroni fytyrën tuaj duke përdorur një pastrues special për fyt

Keni probleme me majat e flokëve, ndiqni këto udhëzime

Thënia se flokët janë gjysma e bukurisë është aq e famshme sa është kthyer në një fakt të mirëfilltë. Kujdesi për flokët zë një pjesë të rëndësishme të ditës dhe të shpenzimeve

Largoni yndyrën dhe zbokthin me këtë maskë super të thjeshtë

Nëse prej kohësh po pyesni veten si të pastroni skalpin e kokës nga yndyra, zbokthi apo kimikatet zgjidhja është më e thjeshtë nga sa mendoni. Heqja e papastërtive apo toksinave nga skalpi i

Tri gabimet e bukurisë që i bën çdo mëngjes

Je zgjuar në anë të kundërt të krevatit këtë mëngjes? Në fakt, nuk je e vetmja. Shumë prej nesh, në mëngjes nuk zgjohemi mirë, sepse bëjmë gabime. Një pjesë e veprime rutinë që bën

Si ti mbajmë vetullat e drejta

Përderisa vetullat e harkuara janë të shkëqyeshme kur bëhet fjalë për strukturimin e fytyrës, harqet e larta të vetullave ndonjëherë mund të gabohen, posaçërisht kur i mbushni ato. Ky pr

Info Tjera