Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Beautiful-Face.png

I gjithë sekreti i bukurisë qëndron tek vaji i kokositVaji i kokosit mund të trajtoj aknet, të heq ‘makeup’-in dhe t’i jap lëkurës suaj shkëlqim dhe butësi.

Megjithatë këtu mund të gjeni disa përdorime shumë interesante të vajit të kokosit.

Vajin e kokosit mund ta përdorni për të hequr ‘makeup’-in duke qenë se ai është i pasur në omega-3 duke pastruar në thellësi çdo papastërti.

Vaji i kokosit është i pasur me acid laurik, i cili ka veti antimikrobike që ndihmojnë në luftimin e baktereve që nxisin aknet.

Mund ta përdorni për të trajtuar lëkurën e thatë, sepse vaji i kokosit përveç omega-3 është i pasur edhe me Vitamin E.

Gjithashtu vaji i kokosit është i aftë për të depërtuar thellë në fijet e flokëve tuaj.

Për të pasur efekt sa më të mirë, ju duhet ta përdorni vajin e kokosit gjysmë ose një orë përpara dushit.

Duhet ta përdorni për të trajtuar flokun e thatë dhe menjëherë do të vini re ndryshimin tuaj.

Të fundit

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohti

Flokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm. Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqet

Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta për t’i rritur flokët më shpejt

Ditën që vendosni të rrisni flokët tuaj , duhet të filloni të kujdeseni për to”, thotë stilisti Mark Townsend. “Në mënyrë që flokët tuaj të rriten gjatë, duhet të bëni sakrifica

Si t’i rrisni qerpikët në pak kohë

Qerpikët e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur. Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa

Zakonet e përditshme që dëmtojnë flokët

Mbajtja e flokëve tuaj të shëndetshëm shkon përtej stampos dhe tharëses. Stilistët e famshëm tregojnë se kush janë zakonet e këqija që kei në mbrëmje, të cilat dëmtojnë flokët. Flini

Maska e lirë që ju jep dukje të freskët

Përse të shpenzoni të holla në preparatet të shtrenjta të kozmetikës, kur vetë mund të kujdeseni me artikujt nga frigoriferi juaj. Banane, mjaltë, jogurt, të tharmë të bukës, qumësht dh

5 mënyra natyrale për të zbehur njollat e errëta në lëkurë

Rreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës. Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato. 1. Pa

Info Tjera