Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/skin-1.jpg

Katër mrekullitë që uji i ftohtë mund të bëjë për lëkurën tuajNe jemi mësuar të mendojmë që një dush me ujë të ftohtë na jep një nxitje të energjisë dhe na ndihmon të zgjohemi në mëngjes.

Por dushi në ujë të ftohtë ka një numër përfitimesh bukurie gjithashtu.

Shpëlarja me ujë të ftohtë mund të transformojnë lëkurën tuaj në shumë mënyra surprizuese.

I jep lëkurës tuaj shkëlqim të shëndetshëm – Dushet e ftohta ndihmojnë për të rritur qarkullimin e gjakut.

Për fytyrën tuaj, kjo mund të nënkuptojë një pamje të freskët rrezatuese.

Parandalon plakjen – Uji i ftohtë aktivizon sistemin tuaj nervor dhe trupi liron hormonet dhe kimikatet e trurit që luftojnë stresin.

Studimet sugjerojnë që stresi psikologjik ka një ndikim të drejtpërdrejtë në plakjen e lëkurës dhe ndikon negativisht në shumë sisteme në trup.

Minimizon poret – Uji i ftohtë do të minimizojë përkohësisht poret tuaja.

Gjithashtu i jep gjallëri fytyrës dhe rrit shkëlqimin e lëkurës.

Për problemet me kruajtjen, zgjidhja uji i ftohtë – Ndërsa uji i nxehtë shkakton skuqje apo kruajtje, uji i ftohtë bën pikërisht të kundërtën.

Për ata që vuajnë nga kruajtja , dushet me ujë të ftohtë mund t’ju ndihmojnë të kapërceni ndjesinë për ta gërvishtur lëkurën.

Të fundit

Rutina e kujdesit të fytyrës e cila rinon me gjashtë veprime

Të gjithë e dini se si gratë aziatike kanë një fytyrë të përsosur, gjë që ne vetëm mund ta dëshirojmë. Synon për një pamje të shkëlqyeshme dhe të ndritshme të lëkurës, prandaj kuj

Si ta hidratojmë lëkurën tonë

Vetëm dhjetë minuta përkushtim në ditë mund ta mbajë lëkurën të shkëlqyeshme dhe të shëndetshme në vite. Hapi i parë: Pastroni fytyrën tuaj duke përdorur një pastrues special për fyt

Keni probleme me majat e flokëve, ndiqni këto udhëzime

Thënia se flokët janë gjysma e bukurisë është aq e famshme sa është kthyer në një fakt të mirëfilltë. Kujdesi për flokët zë një pjesë të rëndësishme të ditës dhe të shpenzimeve

Largoni yndyrën dhe zbokthin me këtë maskë super të thjeshtë

Nëse prej kohësh po pyesni veten si të pastroni skalpin e kokës nga yndyra, zbokthi apo kimikatet zgjidhja është më e thjeshtë nga sa mendoni. Heqja e papastërtive apo toksinave nga skalpi i

Tri gabimet e bukurisë që i bën çdo mëngjes

Je zgjuar në anë të kundërt të krevatit këtë mëngjes? Në fakt, nuk je e vetmja. Shumë prej nesh, në mëngjes nuk zgjohemi mirë, sepse bëjmë gabime. Një pjesë e veprime rutinë që bën

Si ti mbajmë vetullat e drejta

Përderisa vetullat e harkuara janë të shkëqyeshme kur bëhet fjalë për strukturimin e fytyrës, harqet e larta të vetullave ndonjëherë mund të gabohen, posaçërisht kur i mbushni ato. Ky pr

Info Tjera