Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/06/2016_MG_6414-2.jpg

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjëlNëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël

Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme.

Mos i lini pas dore vetullat
Sot, vetullat më të trasha dhe të plota janë në modë, gjë që është një lajm i shkëlqyeshëm për të gjithë ne që kemi sy më të vegjël.

Nëse i mbani vetullat në këtë mënyrë, fokusi do të jetë te sytë.

Lëkura rreth syve duhet të jetë e hidratuar
Lani shpesh me ujë të ftohtë dhe vendosni qeset e ftohta të çajit në zonën rreth syve për të zvogëluar çdo ënjtje eventuale.

Ulni konsumimin e kripës, ushtroni rregullisht dhe pini mjaft ujë.

Eliminoni gropat e syve
Përdorni korrektor për të mbuluar gropat e syve.

Në atë mënyrë, nuk do t’i zmadhoni sytë, por as nuk do të përqendroheni në to.

Hijet neutrale të syve, të dëshirueshme
Përdorni hijet më të lehta dhe neutrale të syve, veçanërisht në mes të qepallës.

Falë vijës së hollë që do të vizatoni me elajner të zi, qerpikët do të duken më të trashë.

Mos vendosni krejon me ngjyra nën sy
Vendosni hijet nudo në kapakun e poshtëm, sepse kështu syri do të duket më i madh dhe më i hapur.

Harrojeni alajnerët e errët, krejonet dhe hijet në qepallën e poshtme nëse keni sy të vegjël.

Hijezimi
Në vijën ku mbaron kapaku i sipërm, vendosni një nuancë hije të errët.

Në atë mënyrë hapni sytë. Vendosni hijen e shkëlqimit në cep të syve tuaj.

Të fundit

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Pse duhet ta përdorni qumështin e kokosit në rutinën tuaj të bukurisë

Qumështi i kokosit është një nga përbërësit natyralë më të njohur dhe më efektiv për bukurinë, pasi është një ideal për të gjitha llojet e lëkurave. Qumështi i kokosit përmban vaj

Info Tjera