Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/soft-hands.jpg

Kështu mund t`i mbani duart tuaja të buta!Shumë njerëz kanë lëkurë të thatë, sidomos të duarve.

Kjo mund të jetë një problem, veçanërisht për gratë.

Për fat të mirë, ekziston një zgjidhje magjike për këtë problem.

Ju mund të keni duar të buta për më pak se një minutë.

Maska me vaj ulliri dhe sheqer

Përbërësit:

1-2 lugë gjelle sheqer
1-2 lugë gjelle vaj ulliri

Si ta vendosni këtë maskë?

Fillimisht vendosni sasinë e sheqerit në duar, më pas shtoni edhe vajin e ullirit.

Nëse dëshironi, mund të shtoni edhe vaj kokosi ose vaj tjetër.

Fërkoni përzierjen mes duarve tuaja për ta kombinuar atë.

Pastaj, shpërndajeni mbi gjitha zonat e duarve tuaja.

Ju mund ta aplikoni këtë maskë edhe në krahët tuaj, nëse doni të keni edhe aty lëkurë të thatë.

Pas gjithë kësaj, lani duart mirë dhe aplikoni locion për të mbrojtur lëkurën tuaj.

Të fundit

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohti

Flokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm. Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqet

Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta për t’i rritur flokët më shpejt

Ditën që vendosni të rrisni flokët tuaj , duhet të filloni të kujdeseni për to”, thotë stilisti Mark Townsend. “Në mënyrë që flokët tuaj të rriten gjatë, duhet të bëni sakrifica

Si t’i rrisni qerpikët në pak kohë

Qerpikët e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur. Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa

Zakonet e përditshme që dëmtojnë flokët

Mbajtja e flokëve tuaj të shëndetshëm shkon përtej stampos dhe tharëses. Stilistët e famshëm tregojnë se kush janë zakonet e këqija që kei në mbrëmje, të cilat dëmtojnë flokët. Flini

Maska e lirë që ju jep dukje të freskët

Përse të shpenzoni të holla në preparatet të shtrenjta të kozmetikës, kur vetë mund të kujdeseni me artikujt nga frigoriferi juaj. Banane, mjaltë, jogurt, të tharmë të bukës, qumësht dh

5 mënyra natyrale për të zbehur njollat e errëta në lëkurë

Rreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës. Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato. 1. Pa

Info Tjera