Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/640-0-5f0576f55495c.jpg

Transformimi do ju lënë pa fjalë ‘Make up-i’ bën mrekullinëMake up-i është zgjidhja e vajzave për t’u dukur bukur në çdo kohë. Të kesh disa njolla më tepër në fytyrë, apo disa nishane më shumë, nuk përbën problem nëse përdor make-up.

Ky trend vitet e fundit ka marrë një përdorim të gjerë në shoqëri dhe shpesh i ka dhënë fund shqetësimit të vajzave për pamjen e jashtme.

Transformimi falë make up-it është i pabesueshëm.

Të fundit

Mësoni arsyet pse flokët bëhen të yndyrshme

Flokët preken nga shumë faktorë, disa prej të cilëve as nuk lidhen drejtpërdrejt me të, dhe këto janë tre ato kryesore që duhet t’i kushtoni vëmendje. Ushqimi Nëse dieta juaj përmba

Mirëmbani flokët pasi të ktheheni nga deti

Pas ujit të detit dhe diellit, floku juaj ka nevojë për më shumë kujdes dhe mirëmbajtje, e vaji i ullirit dhe mjalta mund t’ju ndihmojnë shumë. Nga teprimi i daljes në diell floku zbardhet,

Me produktet e shtëpisë mund të ruani lëkurën e freskët

Temperaturat e ftohta shkaktojnë shumë probleme me lëkurën. Shpesh kërkojmë ngushëllim në produkte të shtrenjta kozmetike, duke harruar që kuzhina në përgjithësi dhe frigoriferi në veça

Ruani sa më gjatë nxirjen e lëkurës

Të gjithë e adhurojnë ngjyrën çokollatë në lëkurë, por ajo nuk zgjat shumë. Pas mbarimit të pushimeve, çdo ditë e më shumë ngjyra fillon e zbehet. Por të ruash ngjyrën që keni marrë

Këshilla për ruajtjen e thonjëve

Për të pasur duar perfekte, nuk mjafton vetën të bëni një manikyr të bukur. Është e nevojshme të kuroni edhe thonjtë tuaj. Ndonjëherë trajtimet që i bëni janë shumë të dëmshme për

Si të keni vetulla perfekte

Vetullat i japin formë fytyrës tuaj, ndaj është e rëndësishme t’i bëni bukur harqet. Sipas Cosmopolitan.com, Cyndle Komarovski, eskperte për make-up dhe vetullat sqaron se çfarë i bën të

Info Tjera