Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/floket.jpg

Maska me qepë të kuqe për flokë të shëndetshmeLëngu i qepës së kuqe është i mahnitshëm për flokët tuaj dhe për shumë njerëz të famshëm është një nga përbërësit më të mirë kur bëhet fjalë për përmirësimin e cilësisë së flokëve.

Studimet kanë treguar se qepa e kuqe parandalon rënie  e flokëve në 87% të rasteve.

Jo vetëm kaq, flokët tuaj do të duken më tërheqëse brenda një muaji.

Dermatologët kanë konfirmuar se ajo nuk shkakton efekte anësore.

Qepët e kuqe janë të mbushura me squfur, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit.

Dhe ju e dini se kolagjeni është thelbësor për rritjen e flokëve.

Lëngu i qepës së kuqe përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës.

Ai redukton inflamacione të lëkurës, në sajë të vetive të saj të forta antibakteriale.

Kjo do të bëjë flokët tuaj shumë më të fortë. Ju do të habiteni nga rezultatet e këtij trajtimi në vetëm një muaj!

Receta

Pastro dhe qëro 2-4 kokrra qepë.

Shtrydh lëngun e tyre.

Përziejeni me një lugë gjelle mjaltë.

Butësisht vendosni lëngun në lëkurën e kokës suaj.

Lëreni atë për 15-30 minuta.

Ju mund të mos e pëlqeni erën e tij, por ai është e sigurt se është duke funksionuar.

Për rezultate optimale, ju mund të mbani lëngun deri një orë.

Përsëriteni trajtimin 2-3 herë në muaj.

Të fundit

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohti

Flokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm. Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqet

Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta për t’i rritur flokët më shpejt

Ditën që vendosni të rrisni flokët tuaj , duhet të filloni të kujdeseni për to”, thotë stilisti Mark Townsend. “Në mënyrë që flokët tuaj të rriten gjatë, duhet të bëni sakrifica

Si t’i rrisni qerpikët në pak kohë

Qerpikët e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur. Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa

Zakonet e përditshme që dëmtojnë flokët

Mbajtja e flokëve tuaj të shëndetshëm shkon përtej stampos dhe tharëses. Stilistët e famshëm tregojnë se kush janë zakonet e këqija që kei në mbrëmje, të cilat dëmtojnë flokët. Flini

Maska e lirë që ju jep dukje të freskët

Përse të shpenzoni të holla në preparatet të shtrenjta të kozmetikës, kur vetë mund të kujdeseni me artikujt nga frigoriferi juaj. Banane, mjaltë, jogurt, të tharmë të bukës, qumësht dh

5 mënyra natyrale për të zbehur njollat e errëta në lëkurë

Rreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës. Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato. 1. Pa

Info Tjera