Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/Skincare-Habits.jpg

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollësTë gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim.

Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve të bukurisë shkaktohen shumë probleme me lëkurën.

Një mënyrë natyrale për t’i dhënë zgjidhje këtij problemi është lëvorja e mollës.

Maskë për lëvoren e mollës dhe domate
Kjo maskë është e dobishme për një lëkurë të butë dhe të shkëlqyeshme.

Për më tepër, kjo maskë vepron gjithashtu si pastrues, si dhe krem ​​hidratues.

Bëni një pastë me këto dy përbërës dhe aplikojeni për 20 minuta.

Mollë dhe bollgur
Jo vetëm lëvorja e mollës, molla është gjithashtu e dobishme për lëkurën.

Bëni një pastë me dy lugë gjelle pure molle dhe tërshërë.

Vendoseni në lëkurë për 20 minuta. do t’ju ndihmojë të merrni lëkurë të pastër.

Lëvorja e mollës me mjaltë
Lëvorja e mollës përmban acide natyrore, të cilat heqin pikat e zeza dhe pikat e bardha.

Për të përdorur mollën si pastrues natyral, përzieni një lugë gjelle lëng molle, mjaltë dhe 2 lugë qumësht.

Masazhoni fytyrën, qafën me këtë pastë.

Më pas lajeni me ujë të ftohtë për të marrë lëkurë të pastër.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Pse duhet ta përdorni qumështin e kokosit në rutinën tuaj të bukurisë

Qumështi i kokosit është një nga përbërësit natyralë më të njohur dhe më efektiv për bukurinë, pasi është një ideal për të gjitha llojet e lëkurave. Qumështi i kokosit përmban vaj

Info Tjera