Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/floket.jpg

Modelet e flokëve për vitin 2020Flokët mbeten kryefjala e bukurisë.

Edhe viti 2020 do të shoqërohet me ndryshime në pamje dhe stili “Bob” qëndron në krye të prerjeve më të pëlqyera.

Ky model u mundëson flokëve të qëndrojnë të lira dhe të duken natyrale, ndryshim që po vihet re shumë kohët e fundit.

Ky stil i guximshëm nga ana tjetër nuk kërkon shumë kujdes, pasi ondet natyrale janë në modë më shumë se kurrë më parë.

Edhe aksesorët në flokë po bëjnë namin kohët e fundit, dhe sipas kuratorëve nuk do të mungojnë edhe në këtë vit.

Floku i gjatë dhe me shkëlqim do të jetë gjithashtu në listën e modeleve të preferuara në këtë fillim dekade.

Por, për të gjithë ata që guxojnë dhe duan jo të zakonshmen, sugjerohet edhe ngjyra e kuqe e flokëve.

Të fundit

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohti

Flokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm. Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqet

Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta për t’i rritur flokët më shpejt

Ditën që vendosni të rrisni flokët tuaj , duhet të filloni të kujdeseni për to”, thotë stilisti Mark Townsend. “Në mënyrë që flokët tuaj të rriten gjatë, duhet të bëni sakrifica

Si t’i rrisni qerpikët në pak kohë

Qerpikët e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur. Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa

Zakonet e përditshme që dëmtojnë flokët

Mbajtja e flokëve tuaj të shëndetshëm shkon përtej stampos dhe tharëses. Stilistët e famshëm tregojnë se kush janë zakonet e këqija që kei në mbrëmje, të cilat dëmtojnë flokët. Flini

Maska e lirë që ju jep dukje të freskët

Përse të shpenzoni të holla në preparatet të shtrenjta të kozmetikës, kur vetë mund të kujdeseni me artikujt nga frigoriferi juaj. Banane, mjaltë, jogurt, të tharmë të bukës, qumësht dh

5 mënyra natyrale për të zbehur njollat e errëta në lëkurë

Rreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës. Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato. 1. Pa

Info Tjera