Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/learn-makeup.jpg

Mos e pastroni make-up-in me letra të laguraTë flesh pa fshirë ‘makeup-in’ është e dëmshme për lëkurën, pasi poret bllokohen duke mbledhur papastërtitë e duke shkaktuar më pas aknet.

Shpeshherë të gjithë ne kemi zgjedhur mënyrën më të shpejtë për të pastruar fytyrën duke perdorur letrat e lagura.

Mirëpo ato sjellin efekte anësore për shkak të solucioneve që përmbajnë.

Shumë prej tyre përmbajnë alkool, i cili irriton dhe than fytyrën.

Përpiquni t’i përdorni në raste të rralla emergjence dhe sa më pak të jetë e mundur.

Gjithashtu duhen evituar ato që kanë aroma artificiale.

Pasi keni përdorur letrat e lagura duhet përsëri ta shpëlani fytyrën me ujë të rrjedhshëm duke ju sjellë kështu përsëri në rrugën e gjatë që ju po pëpiqeshit të evitonit.

Prandaj rekomandohet larja e fytyres me larësin e duhur dhe jo letrat e lagura.

Të fundit

Thuani lamtumirë rrudhave poshtë syve

Zona rreth syve vishet nga lëkura më e hollë dhe më delikate e trupit, e si pasojë rrudhat e para shfaqen pikërisht në këtë pjesë të lëkurës. Mimikat e fytyrës, mungesa e gjumit, rrezete

Ruani fytyrën me këtë produkt shtëpiak

Orizi është një drith i pasur me kalori por edhe me vitamina dhe minerale. Të gjithë këto ushqyes transferohen në ujin ku drithi zien gjatë gatimit. Kjo është arsye përse këshillohet të

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohti

Flokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm. Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqet

Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta për t’i rritur flokët më shpejt

Ditën që vendosni të rrisni flokët tuaj , duhet të filloni të kujdeseni për to”, thotë stilisti Mark Townsend. “Në mënyrë që flokët tuaj të rriten gjatë, duhet të bëni sakrifica

Si t’i rrisni qerpikët në pak kohë

Qerpikët e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur. Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa

Zakonet e përditshme që dëmtojnë flokët

Mbajtja e flokëve tuaj të shëndetshëm shkon përtej stampos dhe tharëses. Stilistët e famshëm tregojnë se kush janë zakonet e këqija që kei në mbrëmje, të cilat dëmtojnë flokët. Flini

Info Tjera