Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/skin.jpg

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskëShumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura.

Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuajnë nga shfaqja e plakjes dhe shenjat e rrudhave në lëkurë në moshë të hershme është rritur si rezultat i trajtimit të dobët të lëkurës dhe zakoneve të gabuara dietike si mos konsumimi i ujit në sasi të mjaftueshme.

Për të hequr qafe këtë vuajtje dhe për të marrë një pamje tërheqëse rinore, ne ju ofrojmë një mënyrë për të bërë një maskë qymyri për të trajtuar plakjen, sipas faqes indiane “Bold Sky” indiane.

Kjo maskë qymyri anti-plakje përmban një përzierje të qymyrit dhe vajit të kokosit.

Vaji i kokosit ka veti anti-plakje që e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për kujdesin e lëkurës.

E bën lëkurën tuaj të butë dhe të zhdërvjellët, ka veti të mëdha depërtuese dhe funksionon si krem ​​hidratues natyral.

Përbërësit e maskës së qymyrit për plakjen:

2 lugë qymyr të aktivizuar
• 2 lugë vaj kokosi

Si të bëni maskë me qymyr për plakjen:

Përzieni qymyrin e aktivizuar dhe vajin e kokosit në një tas dhe përzieni mirë.
• Lani fytyrën me ujë të thjeshtë, pastaj thajeni.
• Vendosni një maskë qymyri në fytyrë dhe qafë.
• Shmangni afrimin me sytë dhe veshët ndërsa vendosni maskën në fytyrë.

Lëreni maskën për 15 minuta, pastaj lajeni mirë.

Përsëriteni këtë maskë një herë në javë për të marrë rezultatin e dëshiruar.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Pse duhet ta përdorni qumështin e kokosit në rutinën tuaj të bukurisë

Qumështi i kokosit është një nga përbërësit natyralë më të njohur dhe më efektiv për bukurinë, pasi është një ideal për të gjitha llojet e lëkurave. Qumështi i kokosit përmban vaj

Info Tjera