Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/skin-1.jpg

Ruani fytyrën me këtë produkt shtëpiakOrizi është një drith i pasur me kalori por edhe me vitamina dhe minerale.

Të gjithë këto ushqyes transferohen në ujin ku drithi zien gjatë gatimit.

Kjo është arsye përse këshillohet të përdoret ujin e orizit për shëndetin e flokëve dhe për rritjen e tyre, por jo vetëm!.

Gjithashtu edhe atë të lëkurës!.

Vlerat e ujit të orizit për shëndetin e lëkurës.

Pas larjes së fytyrës, ju mund ta lyeni atë me ujë orizi duke përdorur një pambuk.

Mbajeni tonikun në fytyrë për disa minuta, lajeni me ujë të zakonshëm dhe do të shikoni menjëherë ndryshimin.

Uji i orizit është një tonik i shkëlqyer për heqjen e njollave të zeza nga lëkura, aknet dhe puçrrat.

Si të përgatisni ujin e orizit në shtëpi
Uji i orizit mund të përgatitet shumë lehtë në shtëpi.

Mbushni një gjysmë filxhani me oriz dhe lajeni me ujë të bollshëm.

Më pas hidhni katër filxhanë me ujë në një tenxhere, shtoni orizin dhe lëreni të ziejë për 30 minuta.

Më pas hiqeni orizin dhe lëngun e mbetur ruajeni në frigorifer.

Këtë ujë mund ta përdorni për 5 deri në 7 ditë.

Gjatë këtyre ditëve, atë mund ta aplikoni rregullisht në lëkurë dhe flokë për të marrë përfitime maksimale.

Të fundit

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverë

Tani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri. Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veça

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Pse duhet ta përdorni qumështin e kokosit në rutinën tuaj të bukurisë

Qumështi i kokosit është një nga përbërësit natyralë më të njohur dhe më efektiv për bukurinë, pasi është një ideal për të gjitha llojet e lëkurave. Qumështi i kokosit përmban vaj

Info Tjera