Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Simple_Ayurvedic_-Remedies_for_Glowing_Beautiful_Skin-640x360-1.jpg

Si të dukemi bukur gjatë verësVera është e gjitha për t’u argëtuar.

Është koha e përkryer për të përqafuar bukurinë tuaj natyrore dhe për të provuar tendencat e reja.

Disa nga gjërat që duhet të bëni për t’u dukur bukur gjatë verës janë këto:

1. Aplikoni grimin me masë
Idea është të dukeni bukur dhe natyrale.

Duke lënë grimin të theksojë bukurinë tuaj natyrale në vend se të marrë vëmendjen e saj.

2. Mos e harroni kremin mbrojtës
Shmangni shtretërit për rrezitje, pasi ato mund të shkaktojnë kancer.

Ekspozimi në diell është i mirë për ju, por mos harroni të mbani kremin mbrojtës.

Ju do të merrni ende atë shkëlqim të puthitur nga dielli, por gjithashtu do të parandaloni kancerin e lëkurës dhe çdo skuqje irrituese.

3. Shmangni nxehtësinë në flokët tuaj
Preferohet që aparatet për rregullimin e flokëve të cilat lirojnë nxehtësi, të mos përdoren shumë gjatë muajve të verës.

4.Pantallonat e shkurtra janë miku juaj
Një palë pantallona të shkurtra dhe një bluzë e thjeshtë janë dukja perfekte për ditët e nxehta të verës.

5.Fustanet janë çdo herë në trend
Për shkak se është verë, kërkoni pëlhura të lehta me ngjyra dhe modele të ndritshme.

Fustanet janë çdo herë zgjidhja e duhur për një dukje të bukur.

6.Mos vendosni shumë aksesorë
Stolitë ngjyrë ari janë ideale për stinën e verës, por duhet të përdoren me masë.

Varëset e thjeshta, vathët, unazat, janë aksesorët që e bëjnë dukjen tuaj komplete.

7. Këpucët 
Mundësitë janë të pafundme.

Provoni këpucë të thjeshta tenisi ose sandale të lidhura. 

Mos vishni këpucë, në të cilat nuk ndiheni rehat.

Shmangni këpucët shumë të larta, mbathni ato më praktike në të cilat mund të qëndroni gjithë ditën.

8. Vishni rroba komode
Vishni rroba që ju bëjnë të ndjeheni mirë.

Shmangni rrobat tepër të ngushta, në vend të tyre vishni rroba më të gjëra të cilat ju bëjnë të ndiheni komod.

Të fundit

Tendenca e fundit e llojeve të thonjëve

Trendi i çuditshëm i ri ka treguar përdorues që ndajnë pamje të çuditshme të frymëzuara nga virusi nën të hashtagut ‘coronavirusnails’ – duke përfshirë foto që përmbajnë modele 3

Fytyrë e thatë apo e yndyrshme

Keni menduar ndonjëherë se ç’lloj lëkure keni? Megjithëse mund të duket si një nga gjërat me rë thjeshta të kujdesit për veten, ky konstatim është kryesori për lëkurë të mirë. Kujd

Përdorimi i maskave po ndikon keq në estetikën e syve

Me përdorimin e maskës, sytë, dhe për pasojë edhe vështrimi, janë pjesa e fytyrës që bie më shumë në sy. Një zonë delikate, më shumë se të tjerat. “Shikimi është i pari që ndjen

Të ruash bukurinë në katër stinë të vitit

Lëkura është në gjendje të ndiejë çdo ndryshim të stinëve. Përveç stresit emocional, lëkura pëson dhe ngacmime të jashtme. Ndryshimet e temperaturës dhe lagështisë, elementët atmosfe

Frutat perfekte për eleminimin e rrudhave

Frutat dhe perimet ndikojnë në shëndetin e lëkurës sonë. Mirëpo janë tri prej tyre të cilat kanë një efekt më të madh në eleminimin e rrudhave të lëkurës. Avokado – Janë per

Pesë mënyra si ta trajtoni lëkurën e yndyrshme

Lëkura e yndyrshme e sidomos fytyra vjen si pasojë e mbiprodhimit të një substance të quajtur sebum në sipërfaqen e lëkurës. Në doza të moderuara sebumi është i nevojshmën dhe i shëndet

Info Tjera