Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/selection-061-500x500-1.png

Si të kujdeseni për majat e ndara të flokëveKujdesi për flokët tuaj nuk është aq i vështirë , nëse e dini se çfarë është saktësisht ajo që dëshironi të arrini.

Shumë njerëz kalojnë nëpër faza të ashpërsisë dhe thatësisë që bëjnë që flokët të bien dhe të rriten ngadalë.

Këto gjëra ndodhin kur ne nuk i kushtojmë vëmendje të mjaftueshme .

Majat e ndara të flokëve ndodhin kur flokët nuk marrin lagështi të mjaftueshme.

Por mund të ketë një larmi arsyesh për këtë.

Mund të ndodhë nëse i zgjidhni fjongot e flokëve me të vërtetë agresivisht kur flokët janë të thatë ose të lagësht.

Përdorimi i tepërt i mjeteve të ngrohjes për stilimin e flokëve gjithashtu mund ta shkaktojë atë.

Mos larja e flokëve rregullisht.

Pse ju duhet të shkurtoni flokët?

Nëse dëshironi që flokët tuaj të rriten në gjatësi, duhet t’i shkurtoni herë pas here.

Mos harroni se skajet e ndara nuk ikin vetë, dhe prania e tyre e vazhdueshme mund të dëmtojë shumë cilësinë e flokëve.

Për më tepër, skajet e ndara kanë një ngjyrë më të lehtë, dhe i bëjnë flokët tuaj të duken të pabarabartë.

Në afat të gjatë, flokët humbasin shkëlqimin e tyre dhe bëhen të brishtë, duke humbur vëllimin.

Përveç shkurtimit të flokëve, gjithashtu mund të masazhoni rregullisht flokët me ndonjë vaj të bërë në shtëpi, në mënyrë që majat të ikin dhe të ushqehen.

Nëse keni flokë të brishtë, duhet të zvogëloni përdorimin e mjeteve për stilimin e nxehtësisë siç janë shufrat për kaçurrela dhe për ti drejtuar.

Gjithashtu, nuk duhet të lani flokët çdo ditë, vetëm dy herë në javë është e mjaftueshme.

Të fundit

Rutina e kujdesit të fytyrës e cila rinon me gjashtë veprime

Të gjithë e dini se si gratë aziatike kanë një fytyrë të përsosur, gjë që ne vetëm mund ta dëshirojmë. Synon për një pamje të shkëlqyeshme dhe të ndritshme të lëkurës, prandaj kuj

Si ta hidratojmë lëkurën tonë

Vetëm dhjetë minuta përkushtim në ditë mund ta mbajë lëkurën të shkëlqyeshme dhe të shëndetshme në vite. Hapi i parë: Pastroni fytyrën tuaj duke përdorur një pastrues special për fyt

Keni probleme me majat e flokëve, ndiqni këto udhëzime

Thënia se flokët janë gjysma e bukurisë është aq e famshme sa është kthyer në një fakt të mirëfilltë. Kujdesi për flokët zë një pjesë të rëndësishme të ditës dhe të shpenzimeve

Largoni yndyrën dhe zbokthin me këtë maskë super të thjeshtë

Nëse prej kohësh po pyesni veten si të pastroni skalpin e kokës nga yndyra, zbokthi apo kimikatet zgjidhja është më e thjeshtë nga sa mendoni. Heqja e papastërtive apo toksinave nga skalpi i

Tri gabimet e bukurisë që i bën çdo mëngjes

Je zgjuar në anë të kundërt të krevatit këtë mëngjes? Në fakt, nuk je e vetmja. Shumë prej nesh, në mëngjes nuk zgjohemi mirë, sepse bëjmë gabime. Një pjesë e veprime rutinë që bën

Si ti mbajmë vetullat e drejta

Përderisa vetullat e harkuara janë të shkëqyeshme kur bëhet fjalë për strukturimin e fytyrës, harqet e larta të vetullave ndonjëherë mund të gabohen, posaçërisht kur i mbushni ato. Ky pr

Info Tjera