Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/img-2.jpg

Si ti mbajmë vetullat e drejtaPërderisa vetullat e harkuara janë të shkëqyeshme kur bëhet fjalë për strukturimin e fytyrës, harqet e larta të vetullave ndonjëherë mund të gabohen, posaçërisht kur i mbushni ato.

Ky problem mund të shmangen nëse përcaktoheni për trendin korean të vetullave të drejta.

Pse vetulla të drejta?

Vetullat e drejta i japin fytyrës suaj një pamje më natyrale dhe të relaksuar, diçka që nuk e bën fytyrën tuaj të duket e tepruar.

Kur i mbushni me precizitet, vetullat e drejta mund të bëjnë fytyrën tuaj të strukturuar dhe të thjeshtë, pa u merakosur se a do të duken artificiale.

Ja se si t’i bëni ato…

Nëse është hera e juaj e parë, mos e hiqni menjëherë harkun.

Mund të kapni pincetën dhe të hiqni disa qime në majën më të lartë për t`i dhënë vetullës një efekt të rrumbullakët.

Nëse rezultati përfundimtar ju pëlqen, atëherë mund të hiqni tërësisht harkun.

Hapi 1: Vlerësoni vetullën dhe gjejeni harkun. Filloni të bëni një vijë të drejtë nën këndin e brendshëm, e cila e takon këndin e jashtëm të vetullës.

Sigurohuni që të jeni tejet e kujdesshme dhe të mbushni hapësirën e zbrazët nën hark. Bëni vija si të qimeve duke përdorur laps për vetullat.

Hapi 2: Merrni një brushë dhe filloni t’i krehni vetullat nga lartë.

Pastaj përdoreni lapsin e njejtë që të mbushni vendet e zbrazëta.

Hapi 3: Keni kujdes gjatë mbushjes së pjesës së sipërme të vetullës ashtu që e fshini harkun.

Mos harroni të mos përdorni shumë produkt në këndet e brendshme sepse ashtu vetulla do të duket e rremë.

Hapi 4: Përdorni xhel për vetulla që të krehni ndonjë qime që është në drejtim poshtë.

Këshillë: Edhe pse dëshironi të përdorni hajllajter në vetulla, ky trend nuk ka nevojë aspak për të pasiqë nuk keni më hark që ta theksoni.

Të fundit

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohti

Flokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm. Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqet

Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta për t’i rritur flokët më shpejt

Ditën që vendosni të rrisni flokët tuaj , duhet të filloni të kujdeseni për to”, thotë stilisti Mark Townsend. “Në mënyrë që flokët tuaj të rriten gjatë, duhet të bëni sakrifica

Si t’i rrisni qerpikët në pak kohë

Qerpikët e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur. Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa

Zakonet e përditshme që dëmtojnë flokët

Mbajtja e flokëve tuaj të shëndetshëm shkon përtej stampos dhe tharëses. Stilistët e famshëm tregojnë se kush janë zakonet e këqija që kei në mbrëmje, të cilat dëmtojnë flokët. Flini

Maska e lirë që ju jep dukje të freskët

Përse të shpenzoni të holla në preparatet të shtrenjta të kozmetikës, kur vetë mund të kujdeseni me artikujt nga frigoriferi juaj. Banane, mjaltë, jogurt, të tharmë të bukës, qumësht dh

5 mënyra natyrale për të zbehur njollat e errëta në lëkurë

Rreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës. Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato. 1. Pa

Info Tjera