Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/auto_f16193554331619359834.jpg

Trendi më i njohur i manikyrit këtë pranverëTani për tani është koha ideale për të ngritur stilin tonë me ngjyra piktoreske dhe motive joshëse në një nivel krejt të ri.

Pranvera është perfekte për të provuar trendët e rinj, veçanërisht kur nuk jeni të detyruara të investoni në kombinime krejtësisht të reja veshjesh.

Ju tashmë mund ta shihni këtë lloj manikyri te influencuese të shumta, ndërkohë Carrie Mulligan në trilerin ‘Promising Young Woman’ gjithashtu e bart atë.

Për ta krijuar vetë këtë pamje, ju mjaftojnë vetëm pesë ngjyra të gëzueshme, kontraste.

Nga rozë, bruz, jeshile në të verdhë diellore, të gjitha në njërën dorë.

Më poshtë ju sjellim disa nga të preferuarat tona për frymëzim, që të mund të frymëzoheni para manikyrit tuaj të radhës.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Nëse vuani nga shenjat e plakjes, provoni këtë maskë

Shumë gra vuajnë nga shfaqja e shenjave të plakjes në pjesë të veçanta të fytyrës, gjë që i bën ato më të moshuara dhe më pak të bukura. Në vitet e fundit, përqindja e grave që vuaj

4 sekrete të freskisë që ju mbajnë të bukura

Numërimi i bekimeve tuaja është vërtetuar shkencërisht për lirimin e dopaminës – një hormon që ju bën të ndiheni të ngritur dhe pozitiv. Rachel Holm, themeluesja e Hanako, mësuesi i aro

Mbani lëkurën e pastër me lëvoret e mollës

Të gjithë dëshirojnë një lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Fatkeqësisht, për shkak të ndotjes, konsumit të ushqimit jo të shëndetshëm dhe përdorimit të tepruar të produkteve t

6 arsye përse lëkura juaj ka nevojë për vitaminë C

Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin e paraqitjen e lëkurës. Kjo vitaminë, shërben si anktioksidant dhe i jep lëkurës bardhësin

Pse duhet ta përdorni qumështin e kokosit në rutinën tuaj të bukurisë

Qumështi i kokosit është një nga përbërësit natyralë më të njohur dhe më efektiv për bukurinë, pasi është një ideal për të gjitha llojet e lëkurave. Qumështi i kokosit përmban vaj

Info Tjera