Beauty http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/1601748968_64005f779e470d985.jpg

Tri gabimet e bukurisë që i bën çdo mëngjesJe zgjuar në anë të kundërt të krevatit këtë mëngjes?

Në fakt, nuk je e vetmja.

Shumë prej nesh, në mëngjes nuk zgjohemi mirë, sepse bëjmë gabime.

Një pjesë e veprime rutinë që bën në mëngjes, në fakt, të plakin më shpejt dhe të tregojnë më të madhe në moshë.

Ja cilat janë gabimet themelore që nuk duhet t’i bësh në mëngjes, në mënyrë që të ndihesh më e freskët dhe më e çlodhur.

Hidratimi vetëm i fytyrës

Të gjithë e dimë që kemi nevojë për ta hidratuar fytyrën në mëngjes, por harrojmë se edhe pjesa e qafës ka nevojë gjithashtu për hidratues.

Dr. Oz rekomandon edhe hidratimin e zonës së qafës çdo ditë, sepse eliminon krijimin e rrudhave, rrit elasticitetin dhe pigmentin.

Krehja e flokëve të lagur

Krehja e flokëve të lagur nuk është ide e mirë, thotë Dr. Oz. Flokët janë të prirur të këputen më shpejt kur i kreh të lagur, kështu që thaji mirë me tharëse ose me peshqir para se t’i krehësh!

Ngrihesh menjëherë nga shtrati

Të kërcesh nga shtrati sapo zgjohesh, nuk i bën aspak mirë trupit.

Ky veprim mund të të çojë në ulje tensioni, marrje mendsh dhe plogështi.

Mundohu t’i japësh vetes pak kohë para se të lësh shtratin… deri në zilen e dytë të alarmit.

Të fundit

Kura natyrale që të shpëton flokët nga elektrizimi nga i ftohti

Flokët kanë prirje të elektrizohen, sidomos në stinën e dimrit ku lagështia është një fenomen i zakonshëm. Por ka një maskë, e cila do të të ndihmojë të shpëtosh nga elektrizimi shqet

Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta për t’i rritur flokët më shpejt

Ditën që vendosni të rrisni flokët tuaj , duhet të filloni të kujdeseni për to”, thotë stilisti Mark Townsend. “Në mënyrë që flokët tuaj të rriten gjatë, duhet të bëni sakrifica

Si t’i rrisni qerpikët në pak kohë

Qerpikët e gjatë i bëjnë të gjithë të duken më tërheqës dhe të bukur. Nëse jeni në pikëpyetje se si të duken më voluminozë dhe të rriten në pak kohë ne ju sjellim më poshtë disa

Zakonet e përditshme që dëmtojnë flokët

Mbajtja e flokëve tuaj të shëndetshëm shkon përtej stampos dhe tharëses. Stilistët e famshëm tregojnë se kush janë zakonet e këqija që kei në mbrëmje, të cilat dëmtojnë flokët. Flini

Maska e lirë që ju jep dukje të freskët

Përse të shpenzoni të holla në preparatet të shtrenjta të kozmetikës, kur vetë mund të kujdeseni me artikujt nga frigoriferi juaj. Banane, mjaltë, jogurt, të tharmë të bukës, qumësht dh

5 mënyra natyrale për të zbehur njollat e errëta në lëkurë

Rreth 80% e popullsisë së botës vuan nga problemet e lëkurës. Sot do të fokusohemi pikërisht tek njollat e errëta të lëkurës dhe çfarë mund të bëjmë ne për t’i minimizuar ato. 1. Pa

Info Tjera