Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/book-reading-hammock-t.jpg

Çfarë tregon shenja juaj e zodiakut për inteligjencën?Pavarësisht nëse jeni një Dash autoritativ ose një Gaforre e kujdesshme, çdo shenjë e zodiakut ka tiparet e saj tërheqëse.

Këto matje astrologjike mund të parashikojnë gjithçka, nga pajtueshmëria juaj romantike te shëndeti juaj.

Por, kur bëhet fjalë për inteligjencën, cila shenjë ka më shumë tru?

Ujori dhe Akrepi janë shenjat më të zgjuara të zodiakut, thonë astrologët por për dy arsye shumë të ndryshme.

Të lindurit nën shenjën e Ujorit kanë nivelet më të larta të inteligjencës analitike, e cila matet me aftësinë njohëse dhe IQ.

Akrepët, nga ana tjetër, kanë zgjuarsi; ata janë më së miri në vlerësimin dhe kuptimin realisht të botës në përgjithësi.

Kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera të zodiakut nuk janë inteligjente në mënyrat e tyre.

Në fakt, Binjakët dhe Peshorja kanë shumë zgjuarësi mendore gjithashtu, sipas Neil Crabtree, një astrolog në Shkollën e Astrologjisë Mayo.

Gaforrja dhe Peshqit janë më inteligjentët emocionalisht; me fjalë të tjera, ata janë të shkëlqyeshëm në njohjen dhe arsyetimin me ndjenjat e tyre dhe të të tjerëve.

Nga ana tjetër, shenjat e tokës Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi, demonstrojnë inteligjencë praktike.

Dhe shenjat e zjarrit (Dashi, Luani dhe Shigjetari) priren të jenë më intuitivët, duke i bërë ata më të prirur për të ndërmarrë rreziqe dhe për të mbushur pozicione drejtuese.

Tani që e dini se ku qëndron inteligjenca juaj, zbuloni forcën më të madhe të karrierës së shenjës tuaj zodiakut . Ju do të jeni në rrugën e suksesit në jetë në asnjë kohë!.

Të fundit

Ishulli grek pa Covid-19, të gjithë banorët të vaksinuar

Vendi i parë pa Covid-19 në Evropë është ishulli Kastelorizo në Greqi, ku të gjithë banorët janë vaksinuar. Një javë më parë rreth 500 banorët që jetojnë në ishullin e vendosur në s

Tri shenjat e zodiakut që do të kenë një muaj të vështirë

Gjatë muajit mars, Dielli do të jetë në konstelacionin e Peshqve, që do të thotë se emocionet tona do të jenë më të forta. Ne të gjithë do të jemi të ndjeshëm, veçanërisht më 10 Mar

Nuk bini në peshë? Ja ku qëndron sekreti

Mëngjesi është vakti që e zgjon metabolizmin tonë nga gjumi, ndaj duhet të jeni të kujdesshëm të hani gjërat e duhura në sasinë e duhur në mëngjes. Por nga mungesa e kohës, ngaqë shpes

Cilat janë qytetet më të vizituara nga turistët në Kosovë?

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e hotelerisë në Kosovë për tremujorin e katërt të vitit 2020, ku thuhet se numri i vizitorëve ishte 51 885, prej tyre 43.33%

Një plan efektiv 10-ditor për të zhdukur yndyrat nga trupi

Keni nisur një rrugëtim për heqjen e kileve të tepërta nga trupi? Provni këtë plan efektiv 10-ditor për të përparuar më shumë me qëllimet tuaja, transmeton lajmi.net. Nxirrni yndyrat jash

Dy mënyra për të vërejtur nëse po përjetoni COVID-19 apo ftohje

Gjatë kohës më të ftohtë të vitit, kur ftohjet dhe gripi vazhdojnë, ne priremi të shmangim takimin me miq dhe familje. Për fat të mirë, është e lehtë të thuash nëse ke të bësh vetëm

Info Tjera