Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-8.jpg

Cila është porosia e shenjave të horoskopit për sotDashi
Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të shprehur krijimtarinë tuaj.

Artet ka të ngjarë të jenë shumë të rëndësishme për ju.

Mund të zbuloni se asgjë nuk ju sjell më shumë kënaqësi në një ditë si kjo.

Ju do të zbuloni se angazhimi në aktivitete krijuese mund të jetë gjëja perfekte për ju.

Demi
Nëse ndiheni të lodhur, mund t’ju duhet të shtriheni, të mbyllni sytë dhe të dëgjoni ndonjë muzikë qetësuese.

Ju punoni shumë pjesën më të madhe të kohës, kështu që mund t’i bëjë mirë trupit dhe mendjes që thjesht të relaksoheni dhe të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar.

Binjaket
Dita e sotme mund të sjellë ndjenja të forta.

Kjo mund të mos jetë e re, pasi keni një tendencë t’i ndjeni gjërat thellë.

Por mund të jetë pak e vështirë të gjesh një mënyrë për ta shprehur këtë.

Ndërsa jeni krijues, gjetja e aktivitetit të duhur për t’ju drejtuar nuk është gjithmonë e lehtë.

Gaforrja
Mos harroni se shprehja artistike mund të ndodhë në shumë mënyra.

Nuk ka të bëjë gjithmonë me vizatimin e një pikture, të kënduarit të një kënge, të luajturit muzikë, apo të aktrimit.

Mënyra se si rregulloni shtëpinë ose hapësirën tuaj të punës është një shprehje artistike.

Luani
Ju mund të zbuloni se dita e sotme ju sjell forcë të madhe fizike dhe energji.

Duke pasur parasysh këtë, ju me të vërtetë mund të dëshironi të bëni një punë të vështirë, sfiduese fizike.

Merrni parasysh të dhuroni sende që nuk i përdorni më ose shisni gjëra që nuk ju duhen nga të cilat mund të bëni para.

Virgjeresha
Eshtë koha kryesore për të qënë i angazhuar. Aktivitetet që kërkojnë fokus ose krijimtari do të mbështeten.

Fuqia fizike dhe energjia do t’ju inkurajojnë të bëni diçka aktive.

Nëse jeni ndjerë i ngadaltë, i lodhur ose pak nën humor, aspekti i sotëm planetar mund t’i japë fund kësaj.

Peshorja
Ana juaj aktive mund të shfaqet sot.

Ndërsa mund të jeni jashtëzakonisht i përqendruar në punën e trurit, ju gjithashtu doni të jeni aktiv dhe të bëni punë fizike.

Kur keni një projekt si pastrimi i shtëpisë tuaj, mund të jeni shumë të shpejtë dhe efikas.

Kjo është një ditë e mirë për të arritur shumë gjëra.

Akrepi
Nëse jeni ndjerë i lodhur ose i sëmurë kohët e fundit, gjërat do të ndryshojnë për ju.

Ju shpesh mund të përjetoni humor të keq, dhe ky mund të jetë një zhgënjim i vërtetë.

Gjendja juaj emocionale mund të ndikojë në mënyrën se si ndihet trupi juaj.

Sigurohuni që të kujdeseni për ndjenjat tuaja, si dhe për trupin tuaj.

Shigjetari
Ju ndoshta do të jeni shumë i zënë sot, gjë që mund t’ju përshtatet fare mirë.

Kjo mund të funksionojë në favorin tuaj nëse keni disa punë për të përfunduar.

Të qenit aktiv dhe kryerja e gjërave do të jetë e natyrshme për ju.

Në marrëdhënien tuaj dashurore mund të ketë pak luhatje.

Bricjapi
Aftësia juaj për të mbrojtur vendimet tuaja dhe për të mos lënë të tjerët të ndikojnë tek ju mund të rritet.

Kjo do të jetë veçanërisht e vërtetë nëse keni arritur në një rezolutë që zgjidh një problem.

Të tjerët shpesh mund të përpiqen të ndryshojnë vendimet tuaja.

Ndoshta kjo është për shkak se ata kanë sukses, por jo sot.

Ujori
Ju mund të ndjeni një nevojë të vërtetë për të lëvizur sot.

Pothuajse të gjithë preferojnë aktivitete të qeta, libra dhe art.

Por shëndeti juaj mund të ketë probleme nëse nuk jeni aktiv, Ajri i pastër, ushtrimet dhe rrezet e diellit janë jetike për mirëqenien tuaj.

Peshqit
Sot, me siguri do të keni në dispozicion shumë energji për t’u angazhuar në të gjitha llojet e aktiviteteve.

Përfundoni çdo punë që e keni lënë pas dore.

Sa i përket aspektit sentimental, përpiquni t’i çoni gjërat në një nivel tjetër.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera