Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/How-the-Full-Moon-in-Scorpio-May-7th-Will-Affect-Your-Zodiac-Sign.jpg

Cila shenjë është me fat sot?Dashi-Dita e diel do të nisë mjaft mirë, por me afrimin e pasdites do të keni rënie energjie, duke u ndjerë tejet nervoz.

Nëse duhet të bëni diçka të rëndësishme, bëjeni në mëngjes.

Kujdes duhet të tregoni në dashuri, pasi situata nuk paraqitet e mirë.

Demi-Do të përjetoni një fazë rikuperimi e cila do të zgjasë gjatë gjithë javës që vjen.

Me gjasë ndjeni se të tjerët nuk arrijnë që të kuptojnë emocionet dhe ndjesitë tuaja, sidomos parneri/ja. Bëni pak durim.

Binjakët-Do të keni dëshirë që të sqaroni të gjitha çështjet e mbetura pezull, si në punë edhe në dashuri.

Do të jeni më luftëtarë por edhe më konfliktualë, por gjërat do të sistemohen në favorin tuaj.

Gaforrja-Yjet do të jenë në anën tuaj, ndaj mundohuni që të sqaroni gjithçka gjatë kësaj dite, si në punë edhe me partnerin/en.

Ditët në vijim mund të jenë shumë problematike.

Luani-Ju pret një ditë pozitive për dashurinë.

Nëse doni të hapeni me dikë, ky është momenti i duhur.

Mund të vendosni që të largoheni edhe nga dikush, i cili ju ka lënduar apo tradhtuar.

Virgjëresha-Ju pret një ditë pozitive dhe energjike, edhe pse Hënën do e keni kundër.

Gjërat do të ecin mirë sidomos në dashuri.

Nëse keni patur ftohje apo pakënaqësi në raportin në çift, situata do të përmirësohet.

Peshorja-Do të përballeni me një të diel me ulje-ngritje, ku pas nisjes pozitive, pasditja dhe mbrëmja mund të sjellë të papritura.

Mos bini pre e provokimeve, por jini të matur.

Akrepi-E diela do të jetë mjaft pozitive dhe gjatë saj mund të rimendoheni për raportet ndërpersonale.

Në këtë periudhë do të keni mundësi që të rikuperoheni si në nivelin fizik, edhe mendor.

Shigjetari-Ju pret një ditë mjaft pozitive sa i takon punës, pasi yjet do të jenë në anën tuaj.

Nga ana tjetër projekte mjaft të favorshme, parashikohen në të gjitha sferat.

Bricjapi-Do të keni mundësi të reja në punë dhe zhvillime shumë pozitive.

Nëse dashuria ju sjell ende shqetësime, jepni përkushtimin tuaj, për të mos e humbur njeriun që doni.

Ujori-Saturni do të jetë i pranishëm në shenjën tuaj, duke ju ndihmuar që të zgjidhni probleme sa më parë që të jetë e mundur.

Përkushtojuni më shumë dashurisë, pasi gjatë këtyre ditëve do të arrini më në fund që të hapni zemrën tuaj.

Peshqit-Jeni pak të lodhur, si fizikisht edhe psikologjikisht.

Nëse keni probleme ligjore apo zënka të mbetura pezull, do keni mundësi që të gjeni një zgjidhje në favorin tuaj së shpejti.

Të fundit

Zgjidhja ideale për ta zëvendësuar kafenë

Pa një filxhan kafe në ditë nuk bëjmë dot, dhe dita-ditës po shtohen pretendimet se kafeja nxit ankthin dhe stresin tek disa njerëz. Ekspertët kanë përpiluar një listë me produktet që kan

Seksi dhe shtatzënia, 8 faktet që duhet të dijë çdo çift

Marrëdhënia seksuale në shtatzani nuk do të jetë njësoj si më parë dhe kjo pasi shpesh partnerët kanë frikë mos dëmtojnë fetusin. Dhe në lidhje me këtë ka disa fakte që duhet të dini

Dilema e madhe e pazbardhur: Covid-19 është artificial apo natyror?

Që nga shpërthimi i parë epidemik i Covid-19 në Vuhan, hipoteza më e besueshme për shfaqjen e këtij koronavirusi të ri, ka qenë ajo e kalimi nga kafshët tek njeriu në një laborator, një g

Supë me brokoli

Përbërësit 500 gr brokoli 4 lugë gjelle vaj ulliri 2 thelpinjë hudhër ose 1 kokërr qepë 2 Patate 1 shkop mesatar selino Nenexhik Borzilok 800 ml lëng i nxehtë pule ose perimesh Kripë Përga

Horoskopi për sot

Dashi – Në dashuri nuk priten lajme të mira nëse nuk merrni masa për të përmirësuar marrëdhënien. Në frontin e punës, ju me të vërtetë dëshironi të ndryshoni mjedisin tuaj: kusht

Ky çaj do iu mbroj nga shumë sëmundje

Ky çaj me gjethe ulliri njihet ndryshe si sekreti i jetëgjatësisë së mesdhetarëve dhe është një ndër pijet më të lashta në historinë e njerëzimit. Çaji me gjethe ulliri është një al

Info Tjera