Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-7.jpg

Çka thonë shenjat e horoskopit për juDashi
Muaji Shkurt mbaron në një mënyrë premtuese, nga pak për gjithçka, madje edhe për ndjenjat.

Në fushën emocionale, kjo është një periudhë tranzicioni, por duhet të jetohet me një qetësi më të madhe.

Në vendin e punës, mund të keni vendosur të përfshiheni edhe në sektorë të tjerë.

Jeta juaj ka ndryshuar për ca kohë dhe kjo është pozitive. Edhe pak siklete për të kaluar.

Demi
Bëni gjërat me qetësi, dukeni shumë të lodhur dhe nervozë, mbase muaji shkurt nuk solli zgjidhje në dashuri.

Nga ana emocionale, qëndroni larg situatave potencialisht të rrezikshme.

Në vendin e punës, është koha për të bërë zgjedhje.

Mundësi për të filluar projekte të reja, por gjithmonë me vëmendje të madhe.

Nëse vuani nga një problem kronik, bëni një kontroll mjekësor.

Binjakët
Ditë e keqe, me disa ndërlikime në dashuri.

Në fushën emocionale, ju duhet t’i bëni gjërat me shumë qetësi, sepse kjo e Dielë mund të sjellë disa bezdisje sipërfaqësore.

Kohë pozitive për punë, por kjo situatë astrologjike sjell disa momente stresuese.

Nëse është e mundur, shtyni zotimet për të hënën, 1 mars. Shëndeti: ju mbingarkon lodhja, ndonëse nuk ndaleni kurrë.

Gaforrja
Historitë e dashurisë që fsheh në këtë periudhë janë pasionante dhe sensuale.

Në fushën emocionale, një miqësi mund të lindë papritmas.

Në vendin e punës, jeni më pak të shqetësuar, ndoshta keni gjetur një mënyrë që mund të çojë në një shërim gradual. Ditë pozitive për shëndetin.

Luani
Mundohuni të jetoni marrëdhënie romantike në një mënyrë më proaktive, edhe nëse ato kanë qenë javë të komplikuara.

Nga ana emocionale, duhet të kuptoni se çfarë ka mbetur në një marrëdhënie nëse emocionet tuaja janë ende të vërteta dhe pozitive.

Puna është e rëndësishme, por mos e humbni durimin nëse diçka shkon keq. Vëmendja maksimale për sjelljen.

Virgjëresha
Shkurti përfundon me një Hënë të Plotë që është paksa kërkuese për shenjën tuaj, ka shumë të ngjarë edhe të dashuruar; vëmendja maksimale
nëse jeni në takim me një person të Peshqve, Binjakëve ose Shigjetarit.

Nga ana emocionale, nëse keni dy histori në diskutim, duhet të bëni një zgjedhje deri në fund të Marsit.

Situatë pozitive astrologjike për punën, por ka ende dyshime. Shmangni shkarkimin e tensioneve të lindura në çift ose në familje, apo në vendin e punës.

Për hir të shëndetit tuaj përpiquni të mos merrni pjesë në shumë angazhime, pasi kjo është një ditë e lodhshme për shkak të Hënës së Plotë.

Peshorja
Dashuritë që lulëzojnë në këtë periudhë janë të lehta, prandaj beqarët dhe ata që janë të ndarë duhet të kapin “topin” dhe të shkojnë përpara.

Nëse këto ditë disa njerëz thonë se jeni pak intolerantë, mbase është e vërtetë.

Në vendin e punës, mund të ketë lajme të mira, një situatë e përgjithshme dhe e favorshme.

Ditë pozitive për shëndetin; lëvizni më shumë nëse doni të ndiheni mirë.

Akrepi
Shkurti nuk ishte një muaj me projekte dhe dashuri, dhe prandja kërkon shumë durim në gjithçka.

Në fushën emocionale, jeni ende të pavendosur, mund t’i mbani nën kontroll këto pavendosmëri duke shmangur mbivlerësimin e polemikave.

Bëhu më diplomat. Në vendin e punës, mos u mërzitni dhe përpiquni të mendoni mirë para se të veproni.

Fiziku ka nevojë për kujdes dhe vëmendje, por nga marsi do të bëhet më mirë.

Shigjetari
Historitë e dashurisë që nuk funksionojnë ose kanë kaluar momente kritike duhet të ndryshojnë rrjedhën në një farë mënyre.

Në fushën emocionale, duhet të çlironi pak tension, të përfitoni nga kjo e diel për të bërë ndoshta pushim.

Në vendin e punës, përveç disa vonesave, në përgjithësi ky është një horoskop i vlefshëm.

Për hir të shëndetit, shmangni disa gjëra të nxituara.

Bricjapi
Në dashuri, Shkurti lejoi evolucionin e projekteve të reja.

Në fushën emocionale, gjërat po ndryshojnë për mirë, të gjitha falë Venusit në një aspekt të favorshëm.

Në vendin e punës, përpiquni të mos e teproni dhe jetoni këtë periudhë në mënyrë të qetë.

Kujdesuni më mirë për shëndetin tuaj, por nga Marsi gjithçka do të përmirësohet.

Ujori
Në dashuri, gjithçka është duke u realizuar e kalimin e kohës prandaj edhe referencat tuaja do të ndryshojnë.

Në fushën emocionale, përpiquni të jepni provokimet e një personi që nuk mund t’ju kuptojë.

Në vendin e punës, Jupiteri është gjithmonë në hapësirën tuaj zodiakale: favorizoni projekte të rëndësishme dhe ato afatgjata.

Të rinjtë mund të gjejnë një punë të re. Shëndeti: jeni akoma nervoz.

Peshqit
Në dashuri, një mëngjes disi i rëndë, por duhet të keni forcën dhe vendosmërinë për të mos u ndalur në të kaluarën.

Në fushën emocionale, mos u hapni me askënd. Ka shumë mundësi që të jeni me nerva.

Në vendin e punës, Afërdita në një aspekt interesant mund të sjellë disa ide më shumë për njerëzit që punojnë në fushën krijuese. Shëndeti: jeni akoma nervoz.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera