Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n2.jpg

Çka thonë shenjat e horoskopit për sotDashi
Një mundësi përrallore për karrierën mund të vijë në rrugën tuaj sot.

Mund të jetë një ngritje në detyrë, apo edhe një punë e re në një fushë të re.

Puna që do të bëni mund të jetë ndryshe nga çdo gjë që keni bërë ndonjëherë më parë, dhe kjo është një sfidë.

Mos u shqetëso! Ndryshimi është i nevojshëm nëse do të arrini potencialin tuaj maksimal.

Demi
Një çlirim i papritur i tensionit mund të ndodhë sot.

Diçka që ju ka kufizuar rritjen tuaj do të zhduket, dhe ju do të dëshironi ta ndani këtë me të gjithë.

Nga këtu e tutje, dëshira të caktuara që mund të filloni të shfaqen në jetën tuaj. Njëra prej tyre mund të jetë një romancë e re.

Binjaket
Disa gjëra të çuditshme por të mrekullueshme mund t’ju ndodhin tani.

Fat i pastër mund të jetë drejt jush. A keni dashur të zhvendoseni në një vend më të bukur?

Nëse është kështu, tani ju ndoshta mundeni. A keni pritur një shpërblim apo zgjidhje?

Sot mund të jetë dita juaj! E vetmja gjë e dobët është nëse një nga ngjarjet përfshin para. Mos shpenzoni shumë!

Gaforrja
Një gjendje shpirtërore po ju mundon që herët në mëngjes, por kjo mund të zhduket papritmas kur një partner biznesi apo romantik sjell lajme të mrekullueshme në rrugën tuaj.

Sa i përket aspektit profesional, sot mund të përballeni me disa sfida interesante.

Luani
Nëse keni qenë i shqetësuar për shëndetin tuaj për ndonjë arsye, sot instikti juaj mjekësor mund t’ju japë një faturë të pastër shëndetësore.

Do ta besoni, sepse ka të ngjarë të ndiheni shumë mirë.

Stresi është zhdukur, të paktën tani për tani, dhe energjia dhe entuziazmi juaj janë më të larta se ato që kanë qenë për një kohë të gjatë. Kenaquni dhe dilni me disa miq.

Virgjeresha
Energjitë krijuese po rrjedhin si një lumë sot.

Idetë për projektet duhet të vijnë në mënyrë të shpejtë.

Dashuria dhe romanca gjithashtu duhet të shkojnë mirë për ju, pasi diskutimet intelektuale mund t’ju afrojnë ju dhe një partner të tanishëm ose të mundshëm të dashurisë.

Kaloni një ditë të mrekullueshme dhe shfrytëzojeni sa më shumë!

Peshorja
Dndrrat duhet të hedhin dritë mbi disa çështje të vështira që jeni përpjekur të zgjidhni.

Më në fund mund të bëni që problemet të zhduken. Ky duhet të jetë më shumë se një lehtësim për ju – është një bekim!.

Miqtë tuaj mund të dëshirojnë t’ju marrin për të festuar, por ju ndoshta do të dëshironi të qëndroni.

Hidhni pak verë, vendosni muzikë të preferuar dhe relaksohuni! Ju e keni merituar atë!.

Akrepi
Më shumë se një telefonatë mund të vijë sot me lajme absolutisht të mrekullueshme!.

Ndryshime ngazëllyese dhe të mrekullueshme janë në erë, por duhet të keni parasysh që me lajmin e mirë vjen edhe e panjohura.

Jeta juaj mund të kthehet përmbys. Merrni parasysh nëse vërtet doni të qëndroni në të njëjtën rutinë për pjesën tjetër të jetës tuaj.

Shigjetari
Një shumë e konsiderueshme parash mund të vijë në rrugën tuaj sot ndoshta si një surprizë.

Kjo është një ditë e rëndësishme për ju. Paratë do të hapin dyer të reja, veçanërisht kur bëhet fjalë për krijimtarinë, kështu që situata kërkon padyshim një festë.

Mos luani bixhoz dhe mos konsideroni asnjë lloj mendjelehtësie investimi për të paktën dy muaj.

Bricjapi
Sot mund të zgjoheni duke u ndjerë energjik, entuziast, optimist dhe shumë i lumtur.

Shfrytëzoni maksimalisht atë që po ndodh dhe përdorni atë energji për të krijuar jetën që dëshironi.

Në aspektin sentimental mund të merrni lajme pozitive që vijne si pasojë e energjisë së krijuar.

Ujori
Sot aspekti sentimental është mjaft i favorshëm.

Shfrytëzojeni këtë ditë për të realizuar një marrëdhënie të re.

Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që një investim të mos shkojë në drejtimin e duhur.

Megjithatë kjo nuk do të thotë se duhet të dorëzoheni.

Peshqit
Sot mund të mblidheni me disa miq shumë të zgjuar në një kafe për një bisedë intelektuale.

Disa ide interesante dhe informacione të dobishme mund të shkëmbehen.

Shumë nga ato që thuhen mund të frymëzojnë projekte të reja krijuese.

Në dashuri sot nuk jeni shumë i favorizuar.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera