Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/rise-of-astrology.jpg

Çka thonë shenjat e horoskopit për sotDashi
Ndarja e momenteve të lumtura me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive.

Mund të bëni para nëse i luani kartat si duhet.

Partneri/partnerja juaj mund të kërkojë diçka nga ju sot, por nuk do të jeni në gjendje t’i përmbushni dëshirat e tij/saj.

Demi
Qëndroni të qetë në mënyrë që të shmangni problemet gjatë ditës së sotme.

Mund të duhet të diskutoni rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot.

Këshillat e tyre do të provojnë se janë të dobishme në përmirësimin e situatës suaj financiare.

Të afërmit mund t’ju sjellin dhurata të papritura.

Binjakët
Gjeni ngushëllim në shoqërinë e fëmijëve.

Fuqitë terapeutike të fëmijëve do t’ju sjellin ngushëllim dhe do t’ju lehtësojnë ankthin.

Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse.

Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj.

Gaforrja
Praktikimi i meditimit do të rimbushë nivelet e energjisë suaj.

Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve të kësaj shenje.

Dikush që i besoni mund të mos ju tregojë të gjithë të vërtetën për një çështje të rëndësishme.

Luani
Pavarësisht nga një ditë e vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të mblidhni fuqinë.

Mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës për gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme.

Një romancë shumë e këndshme parashikohet për beqarët e kësaj shenje.

Virgjëresha
Mënyra logjike e të menduarit të një mikut/mikes suaj do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem.

Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet relativ financiar.

Kjo është një ditë e mirë për të komunikuar me njerëz të cilët i takoni rrallë.

Peshorja
Përpiquni të mbani nën kontroll emocionet tuaja.

Sot, një vëlla ose motër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare, por duke e ndihmuar atë mund të shtojë shqetësimet tuaja financiare.

Megjithatë, së shpejti do të kapërceni çdo problem që rezulton nga kjo situatë.

Mos u tregoni të pasjellshëm me miqtë tuaj.

Akrepi
Shmangni mbingarkesën në punë. Mund të ketë shpenzime lidhur me pronën për disa persona të kësaj shenje.

Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë si asnjëherë më parë.

Shigjetari
Do të jeni të prirur të shpenzoni shumë para sot.

Një detyrë mund të mbetet në pritje në punë dhe mund t’ju duhet t’i kushtoni kohë në mbrëmje për ta përfunduar këtë.

Sot do ta kuptoni se të gjitha zotimet e dhëna në ditën e dasmës suaj ishin të vërteta. Bashkëshorti juaj është vërtet gjysma juaj më e mirë.

Bricjapi
Jini optimistë dhe shikoni anën e mirë të gjërave.

Besimi juaj do të ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja.

Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet.

Ujori
Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata.

Situata në jetën tuaj personale do të jetë disi e paparashikueshme.

Planifikoni një surprizë për partnerin/partneren tuaj dhe bëjeni këtë një ditë më të bukur, të paharrueshme.

Peshqit
Do të jeni shumë aktivë dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm.

Sot mund të mbledhësh lehtësisht kapital, të mbledhësh borxhe të papaguara ose të kërkosh fonde për të punuar në projekte të reja.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera