Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-01.jpg

Çka thonë yjet për sotDashi
Mundohuni të shmangni udhëtimet në distanca të gjata.

Financat tuaja pritet të përmirësohen.

Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi.

Ndërhyrja e një personi të tretë do të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Demi
Mos bëni investime me nxitim, pasi humbja do të jetë e sigurt.

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj nuk do të reagojë aspak mirë nëse përziheni në punët e tij/saj.

Tensionet në lidhje me punën do të dominojnë në mendjen tuaj.

Binjakët
Kujdes teksa ngisni makinën sot.

Ata që janë të angazhuar në biznes me miqtë ose të afërmit, duhet të jenë të kujdesshëm sot.

Njohuritë dhe humori juaj i mirë do t’u bëjnë përshtypje njerëzve rreth jush.

Gaforrja
Mendoni vetëm pozitivisht sot.

Çdo problem i vazhdueshëm financiar ka të ngjarë të zgjidhet.

Dita mund të fillojë me lajme të mira nga një mik apo një i afërm i ngushtë.

Luani
Paratë që keni investuar për të ndërtuar një të ardhme më të ndritur do t’ju sjellin shpërblime.

Mendoni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me partnerin/partneren tuaj.

Ndoshta kjo duhet të shmanget sot, pasi ata padashur mund t’ia zbulojnë këtë dikujt tjetër.

Virgjëresha
Mbani nën kontroll peshën tuaj trupore.

Financiarisht do të jeni në gjendje të qëndrueshme.

Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin, por mos e humbni durimin, sepse kjo vetëm do t’i hedhë benzinë zjarrit.

Peshorja
Zgjidhja e çdo problemi që mund të keni me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja.

Dita do të jetë përrallore për sa i përket jetës suaj të dashurisë. Vijoni të dashuroni.

Akrepi
Do të jetë një ditë përgjithësisht e mirë, e mbushur me lumturi.

Mund të ketë një humbje të mundshme të parave, jini vigjilentë gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme.

Të rinjtë e kësaj shenje rekomandohet të kërkojnë këshilla për projektet shkollore.

Shigjetari
Fëmijët mund t’ju shkaktojnë pak zhgënjim në shkollë për shkak të mungesës së interesit për studime.

Gjatë ditës suaj të ngarkuar do të kuptoni se jeni person me fat për partnerin/partneren që keni zgjedhur.

Puna në zyrë do të ketë ritëm.

Bricjapi
Mos u tregoni të ashpër me një mikun/miken tuaj. Dita e duhur për të komunikuar me njerëz të cilët i takoni rrallë.

Pavarësisht nga shumë konflikte, jeta juaj e dashurisë do të jetë e mirë sot dhe do të jeni në gjendje ta bëni partnerin/partneren tuaj të lumtur.

Ujori
Të qenit i nxituar në sjelljen tuaj mund të prishë një marrëdhënie personale.

Merrni parasysh pasojat e sjelljes suaj para se të veproni me impulsivitet.

Nëse është e mundur, tërhiquni nga situata potencialisht të vështira.

Peshqit
Mos lejoni asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë.

Do të jetë ditë e mbarë në aspektin profesional.

Të lindurit e kësaj shenje do të preferojnë të kalojnë më shumë kohë vetëm.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera