Dieta http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/supa3.jpg

Në mëngjes, drekë dhe darkë supë për tu dobësuar sa “hap e mbyll sytë”Te konsumoni supe do te jete sekreti i dobesimit.

Sipas Fiona Kirk, autore e shume librave te dobesimit “Njerezit mund ta dine qe nje pjate me supe i ngop dhe nuk ju jep oreks. Ajo ju jep energji per disa ore”.

Dhe sipas saj te konsumoni super gjate 10 diteve ju lejon te humbisni peshe, deri ne 5 kile ne jave.

“Supa eshte nje mrekulli per tu humbur peshe”, siguron ajo. “Supa redukton fryerjen dhe konservon nivelin e te ushqyerit“.

Pasuria qe permban nje pjate super, sjell nje ekuiliber te mire glucides, proteinash dhe yndyrnash.

Gjithashtu vitamina dhe minerale te nevojshme per te pasur energji.

Perimet e shfaqura tek supa kane nje furnizim te mire te nivelit te fibrave dhe mban tretjen e ushqimit ne forme.”

Gjithmone dhe me te bindur qe supa eshte shume e thjeshte per transportuar, e rendesishme gjithandej dhe nuk mund merziteni ne tavoline duke provuar shijet e pafundme te saj.

Per te humbur peshe, ju keni se cfare ju mbetet te beni. Megjithate kujdes, regjimi i supës ndoshta ndiqet mbi nje 20 dite maksimumi.

Të fundit

Dietë 7-ditore që do t’ju ndihmojë kundër stresit

Stresi është reagimi i trupit ndaj presionit të lartë fizik dhe mendor, që një njeri nuk është në gjendje ta përballojë. Stresi është një përjetim i ndryshëm në varësi të njeriut, p

Nëse doni të humbni peshë bëni këto ndryshime

Mëngjesi është një vakt shumë i rëndësishëm, ai mund të rregullojë ose të prishë ditën tuaj. Ekspertët thonë se mëngjesi është çelësi që aktivizon dhe rrit metabolizmin tonë. Në

Studim: Dieta mesdhetare parandalon demencën dhe humbjen e kujtesës

Vaktet e frymëzuara nga ushqimet tradicionale të Mesdheut mund të ulin rrezikun për shfaqjen e demencës dhe humbjen e kujtesës, sipas një studimi të ri. “Provat vazhdojnë të tregojnë

Kombinoni vezët që të humbni peshë

Ky artikull është shumë i volitshëm për njerëzit që janë dashamirës të vezës dhe vlerave të jashtëzakonshme të saj për organizmin. Në këtë artikull do të mësoni kombinimet jo vetë

Arrat për një dietë të mirë

Një studim tregon se përse duhen konsumuar çdo ditë arra. Sipas një studimi në Penn State University në Pensilvani, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me udhëheqës Doktor Penny Kris Et

Dieta sipas profesionit

Një regjim ushqimor për çdo profesion. Në bazë të profesionit është e mundur, në fakt, të zgjidhni një dietë të tillë, në mënyrë që ushqimi të japë energjinë e nevojshme për të

Info Tjera