Dieta http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/Can-You-Target-Belly-Fat-or-any-fat-area.jpg

Si të eliminoni dhjamin rreth barkutEliminimi i dhjamit nga barku nuk është aspak i lehtë, veçanërisht për personat të cilëtkanë trupin në formë molle.

Studimet kanë treguar se mënyra më e mirë e heqjes së shtresave të dhjamit rreth barkut është me anë të kombinimit të një të ushqyeri të ekuilibruar dhe ushtrimeve specifike.

Varësisht nga sasia e dhjamit në bark dhe bel, varet se a mund t’ju ndihmojë dieta e shpejtë.

Mjekët këshillojnë të ndiqni këto hapa për të reduktuar dhjamin rreth zonës së barkut.

1.Përcaktoni peshën tuaj ideale dhe mundohuni ta arrini atë.

2.Mbani ujë kudo që shkoni, ai ju mban të hidratuar dhe stimulon procesin e humbjes së peshës sepse ju largon oreksin.

3.Shmangni ushqimet e gatshme, fast food-et sepse janë një nga burimet kryesore që ndikojnë në akumulimin e yndyrës në trup për shkak të kalorive të shumta që mbajnë.

4.Mos pini pije të gazuara: ato janë shumë të rrezikshme për shëndetin e përgjithshëm, sidomos për mbipeshën.

5.Ushqehuni me fibra, fruta dhe perime.

6.Mundohuni ta zëvendësoni mishin e kuq me peshk ose gjoks pule.

7.Pini çaj jeshil ose xhenxhefili çdo ditë.

8.Mos konsumoni ushqime të pasura me sheqer.

Të fundit

Njihuni me dietën e re

Flasim çdo ditë për dieta dhe çdo ditë dalin metoda të reja dobësimi. Një nga më të famshmet, e ndjekur edhe nga persona publikë është dieta ketogjenike. Ideja që fshihet pas saj është

12 mënyra për të rënë në peshë pas moshës 40 vjeç

Nëse jeni mbi 40 vjeç, mund ta keni vënë re se është më e lehtë për të shtuar në peshë sesa për të rënë. Ndryshimet në mënyrën e të ngrënit, aktivitetin fizik, hormonet dhe si tru

Dieta mesdhetare

Pohimi se popullsitë e vendeve mesdhetare jetojnë më gjatë dhe janë më të shëndetëshëm se ata të vende të tjera, mesa duket po gjen një përgjigjje. Çelësi i jetesës së mirë mund të

Sekreti i çuditshëm për të ngrënë më pak

Humbja e peshës për ata që i pëlqen ushqimi është padyshim një detyrë e vështirë. Përveç ushtrimeve, kërkohet edhe ushqimi i duhur. Sidoqoftë, hulumtimet kanë treguar se përveç ushqim

Lëkurat e hudhrave përdoren për rënien nga pesha

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të pastruar organizmin nga të gjitha toksinat. Ndosh

Katër kombinime të ushqimeve për të humbur peshë

Të privosh veten nga pjatat e preferuara dhe të ndryshosh stilin e jetës është gjithmonë një sfidë e madhe dhe stres. Lajmi i mirë është se, ngrënia e duhur dhe e shijshme është e mundur

Info Tjera