Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/bora.jpg

Edhe sot vazhdojnë reshjet e borësGjatë ditës së sotme do të mbajë mot më i ftohtë, kryesisht me vransira dhe erë.

Herët në mëngjes vazhdojnë reshjet e borës dhe të shiut në vise më të ulëta.

Ditën mundësi për rrebeshe shiu dhe bore.

Në vise kodinoro-malore priten vetëm reshje bore.

Temperaturat në vise të ulëta 0C deri 10C, e në vise malore -5C deri 0C.

Erë mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga veriperëndimi 4-15m/s, me hove deri në 18m/s (65km/h).

Indeksi UV: 2. Windchilli orëve të mëngjesit deri në -5C.

Indeksi i cilësisë së ajrit në vlera të pranueshme dhe të mira.

17.03.2021 – Kryesisht me vransira, ftohtë e me erë.

Përreth viseve malore priten mundësi për rrebeshe të dobëta bore.

Temperaturat në vise të ulëta 0C deri 8C, e në vise malore -7C deri -1C.

Erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga veriperëndimi 4-15m/s.

Indeksi UV: 2. Windchilli orëve të mëngjesit deri në -5C.

Indeksi i cilësisë së ajrit në vlera të pranueshme dhe mesatare, njofton Prishtina Weather.

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera