Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-27.jpg

Fati yt për 9 prillDashi
Ndikimi i Venusit do jete mjaft i rëndësishëm gjate kësaj dite për jetën tuaj sentimentale.

Ai do ju nxite te tregoheni me te hapur me partnerin dhe te bëni me tepër tolerime se me pare.

Beqaret do fillojnë shume shpejt një histori dashurie te bukur dhe afatgjate.

Financat do jene shume te turbullta dhe nuk do arrini dot te ruani as ekuilibrin.

Demi
Një atmosferë e mirë për ditën e sotme dhe për tërë fundjavën, pavarësisht nëse keni vendosur të bëni pushime, apo nëse keni një mijë angazhime për të bërë.

Yjet do ju forcojnë botën e mendjes, do mësni shumë gjëra nga kultura, do keni përvoja të reja dhe reflektim.

Do keni kënaqësi që për të ndarë me miqtë dhe me partnerin tuaj të zakonshëm.

Binjakët
Ne nuk duhet t’i kushtojmë vëmendje kësaj gjendje shpirtërore e cila është plotësisht kalimtare.

Nesër do të jetë një ditë në të cilën mund të diskutoni shumë por këshilla është të shmangni hapat e nxituar.

Gaforrja
Planetet sot do ju shmangen dhe do ju injorojnë.

Ju mund të besoni se jeni në gjendje të mbani ritmin e aktiviteteve tuaja dhe të bëni angazhime, por në të vërtetë nuk keni asnjë shans e mundësi.

Kjo rrezikon që të gjendeni në situata të sikletshme.

Shpresat për një dashuri të lumtur kanë marrë fund, do përjetoni lodhje fizike dhe mendore.

Luani
Hëna e sotme do jetë e favorshme për një rinovim.

Është dita e duhur për të ndryshuar stilin e jetës tuaj, nëse ajo aktuale nuk ju pëlqen.

Nëse jeni në punë do keni një ditë që do jua lehtesojë realizimin e projekteve.

Asgje nuk do ndikojë në ecurinë e veprimtarive profesionale.

Virgjeresha
Do të mund të rikuperoni një situatë mjaft të luhatur në sferën sentimentale.

Pavarësisht ndonjë kritike në punë dhe familje, në fund të ditës do arrini të dilni me sukses.

Peshorja
Nëse ju kërkohet të jepni për vullnetarizëm kohën tuaj të lirë, mos e bëni këtë nesër.

Përpiquni të punoni për projektet tuaja.

Vullnetarizmin mund ta ofroni për momente të tjera. Në dashuri, keni nevojë për impuls të ri.

Akrepi
Do të jeni gjithë ide të reja për të ardhmen, të cilat do nisni që ti vini në jetë qysh gjatë javës.

Nëse ka persona apo situata që ju shqetësojnë, ky është momenti për qartësim.

Mërzia mbetet armikja për të lindurit e kësaj shenje.

Shigjetari
Sot do të ndiheni të mbushur plot shpresë.

Do të përpiqeni të harroni disa momente të pakëndshme nga e kaluara.

Në mbrëmje do të dëshironi të qëndroni vetëm pranë familjes suaj, pasi e shihni si mënyrën e vetme për të gjetur qetësi.

Bricjapi
Ditë e vështirë për shenjën tuaj.

Zemra juaj do të jetë e ngarkuar, paratë do dalin nga xhepat tuaj në sasi shumë të mëdha.

Ka të ngjarë që të qëlloni më shumë se zakonisht.

Do të kërkoni të pamundurën ne partneri juaj.

Ujori
Për të përfituar plotësisht nga vala pozitive, përpiquni të mbani nën kontroll çdo situatë.

Pasioni dhe instinkti në dashuri, sektor që nuk njeh analiza joproduktive, të ftohta apo gjeometrike, por vetëm ngrohtësi dhe gjallëri. Do arrini suksese sportive.

Peshqit
Dikush që ju intereson shumë, ka jetuar në një farë fantazie kohët e fundit dhe do të varet nga ju që t’u jepni atyre kontrollin e realitetit për të cilin kanë nevojë.

Asnjëherë nuk është kënaqësi të shpërthesh flluskat e dikujt, por sot do të jetë e nevojshme t’i ndihmoni ata sa më shpejt.

Të fundit

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Nëse s’doni probleme me shëndetin, mos e mbani stresin brenda vetes

Rezultatet e këtij studimi sugjerojnë se mbajtja e stresit mund të jetë problematike për shëndetin. Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë sh

Përfitimet shëndetësore nëse pini ujë sapo të zgjoheni

Sipas shkencëtarëve japonezë është e rëndësishme që në mëngjes me stomakun bosh duhet të konsumojmë 600 ml ujë. Uji do të pastrojë barkun tuaj, por edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit

Ndryshimet klimatike po ‘vrasin’ detin Marmara

Turqia do të fillojë sot një fushatë të madhe të pastrimit për të shpëtuar Detin Marmara nga algat e tepërta. Duke përsëritur një plan të ri veprimi me 22 pika, Ministria e Mjedisit dhe

Info Tjera