Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/TWINWash_Lifestyle-Image4_preview-1200x630-1.jpeg

Gabimet që i bëjnë gratë rreth rrobavePavarësisht nga veshjet e shtrenjta dhe markat që ka, asnjë grua nuk mbrohet nga gabimet në veshje dhe stil.

Një detaj që është i parëndësishëm në shikim të parë mund të mohojë plotësisht të gjitha përpjekjet dhe të prishë pamjen e përgjithshme.

Këtu janë pesëmbëdhjetë nga gabimet më të zakonshme që bëjnë gratë dhe burrat, por jo njerëzit me stil.

Zgjedhja dhe blerja e rrobave që nuk janë në madhësinë tuaj

Ky gabim shpesh bëhet nga gratë që duan të fshehin peshën dhe mbipeshen e tyre.

Zgjedhja e një prerje shumë të lirë, një grua merr rezultatin e kundërt – rrobat e gjera shtojnë vëllimin dhe anasjelltas, duke blerë pantallona ose një bluzë për madhësi me pak femer thekson të metat e figurës.

Meqenëse rroba të tilla “tërheqin” figurën dhe përqendrohen në të këqijat.

Ju nuk mund të blini rroba me mendimin se humbja e peshës do të ndodhë brenda një muaji.

Mos i shtyni deri më vonë, duhet të blini rroba sipas madhësisë dhe t’i vishni këtu dhe tani.

Pakujdesia në veshje

Të dukesh natyrale dhe rastësore janë dy koncepte të ndryshme.

Nëse rrobat kanë rrudha ose thjesht nuk hekurosen, ato do të duken.

Cilado qoftë veshja apo këmisha e shtrenjtë, nëse është e rrudhur, përshtypja e përgjithshme e imazhit do të jetë e ngathët dhe e lirë.

Përzierja e pasaktë e stileve në një imazh

Ju nuk duhet të kombinoni trendet e ndryshme të sezonit në një vështrim.

Për shembull, veshja e xhinseve dhe këpucëve në një platformë shumë të rëndë.

Do të duket qesharake.

Ju nuk duhet të vishni edhe gjënë më në modë nëse nuk përshtatet individualisht.

Një vajzë me stil fillimisht mendon për çdo trend të modës, dhe pastaj përshtatet me pamjen dhe stilin e saj të jetës.

Një linjë e qartë e brendshme që tregon përmes rrobave

Mos vishni të brendshme me këlyshë dhe rhinestones të mëdha nën rrobat e bëra prej fanellë e hollë.

Duket jashtë vendit dhe vulgare.

Gjithashtu, nëse liri zgjidhet me madhësi të gabuar, kjo do të çojë në faktin se vija e lirit do të jetë e dukshme me sy të lirë.

Peeking brendshme

Gabimi 5, i cili bën jehonë të mëparshmit, është e brendshme që del nga rrobat.

Në asnjë rrethanë, edhe nëse të brendshmet janë shumë të bukura, është e papranueshme të vështroni vijën e brekave.

Nëse pantallonat ose fundi ka një bel të ulët, atëherë të brendshmet duhet të përputhen.

Mbingarkesa me ngjyrë të bardhë

Nuk është gjithmonë e përshtatshme, dhe veçantia e saj për të shtuar vëllim në figurë mund të luajë një shaka mizore me pronarët e formave madhështore.

Mini nuk duhet të jetë mikro

Gjatësia e skajit, veshjes dhe pantallonave të shkurtra nuk duhet të shkaktojnë shqetësime dhe të shqetësojnë gruan.

Para se të blini rroba, duhet të uleni në to dhe t’i kushtoni vëmendje nëse ato hapin zona që duhet të mbulohen.

Përdorimi i më shumë se tre ngjyrave në një imazh

Kjo e bën imazhin të butë dhe jo të plotë.

Shumë artikuj janë shkruar se si të vishen dhe të zgjedhin rrobat.

Kjo sigurisht që është shumë e rëndësishme.

Por sot dua t’ju kujtoj gabimet që secili prej nesh rrezikon të bëjë herë pas here.

Le të mësojmë së bashku të mos shkelim harmoninë integrale të imazhit dhe vetëm të theksojmë bukurinë tonë natyrore me rroba.

Të fundit

Bill Gates i sigurt për suksesin e vaksinave anti-COVID

Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, beson se “pothuajse të gjitha” vaksinat COVID-19 do të funksionojnë dhe atë mirë, tha ai në një intervistë me Fareed Zakaria të CNN. Tashmë, va

Pesë mënyra si të ndryshoni ushqimin me kalimin e moshës

Nuk mund ta mohoni: Ju nuk jeni më njësoj siç keni qenë në të 20-tat tuaja. Dhe kjo nuk lidhet me faktin që ju jeni më të pjekur. Trupi juaj ka nevojë që ju ta ushqeni ndryshe me çdo vit q

Vaksina e Universitetit të Oksfordit ofron 70% mbrojtje nga Covid-19

Vaksina e koronavirusit e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit ndalon me 70% infektimin nga Covid, treguan provat e fundit. Është një triumf dhe një zhgënjim pasi vaksinat nga Pfizer dhe Modern

Horoskopi për sot

Dashi – Shoqëria e të afërmve me humor do të lehtësojë gjendjen tuaj emocionale dhe do të thyejë monotoninë e rutinës së përditshme. Ekziston mundësia të keni përfitime financiare

Si do të jetë java e fundit e nëntorit

Java e fundit e muajit nëntor parashihet të jetë kryesisht e qetë. Në mëngjes do të ketë ngrica të dobëta, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të pjesshme. Mjegullë parashihet n

Kur të dy prindërit punojnë, fëmijët zhvillojnë më shpejt shkathtësitë dhe të folurit

Fëmijët e nënave të punësuara më shpejt avancojnë se fëmijët e nënave të cilët janë amvisa, është rezultat i hulumtimit të Universitetit të Oxfordit dhe Shkollës Londineze të Ekonom

Info Tjera