Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/bed.jpg

Gabimi i madh që çiftet bëjnë në dhomën e gjumitNdoshta nuk na duhet shkenca për ta konfirmuar këtë, por ka studime që arrijnë në përfundime se seksi është një nga faktorët vendimtar në suksesin e një marrëdhënieje afatgjatë.

Vetëm rregulli i jetës thotë që seksi zvogëlohet me kalimin e viteve, duke lënë mënjanë ngazëllimin erotik të herës së parë.

Sidomos pasi çiftet bëjnë shumë gabime në seks me kalimin e kohës, siç është fakti që rrallë diskutojnë për këtë, e marrin për të mirëqenë ose presin që të marrin humor për ta provuar më parë.

Sidoqoftë, psikoterapistja me famë botërore Tammy Nelson ka akoma një gabim të madh në mendje. Fakti që shumë çifte planifikojnë “një natë takimi” të lidhen në mënyrë erotike.

Një natë kushtuar rutinës së seksit dhe asaj që përfshin. “Ideja është që pas një darke të këndshme, me qirinj dhe verë, të ktheheni në shtëpi dhe të doni të hidheni mbi njëri-tjetrin”, thotë terapisti dhe autori i bestsellerit “The Monogamy New”.

Ajo që ndodh zakonisht pas një darke të rëndë dhe disa gota verë nuk është ajo për të cilën çifti ëndërron.

“Shumica e çifteve nuk duan asgjë më shumë sesa të shkojnë në shtrat,” thotë ai.

Çfarë sugjeron ajo? Atë që ajo e quan “spontanitet të programuar”. Dërgoni fëmijët diku dhe qëndroni në shtëpi vetëm.

“Shihni atë si një moment të shenjtë për të dy, për t’iu përkushtuar spontanitetit të planifikuar. Është një mënyrë shumë më e mirë për të realizuar fantazitë tuaja, pa patur peshëngritje dhe kokë të rëndë të nesërmen”

Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2021

Dashi Ju jeni të prirur të ndiheni mjaft të tensionuar sot dhe ta fajësoni atë për mërzinë dhe pakënaqësinë me jetën tuaj të tanishme. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të mëngje

Zbuloni çfarë tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës

Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi më i mirë i sëmundjeve të zemrës. Në krahasim me indeksin e masë

Qumështi apo kosi, cili është më i mirë për mëngjes?

Produktet e bulmetit janë një pjesë e rëndësishme e çdo regjimi të shëndetshëm ushqimor. Megjithatë, në disa aspekte, përzgjedhja e llojit të duhur të produkteve të bulmetit bën një n

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopit

Jeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës? Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit. Dashi: Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe

Balsami i mrekullueshëm për shëndetin dhe gjithë organizmin

Vetitë kuruese të lules së basanit, një bimë barishtore që në gjendje natyrale rritet kudo, janë të njohura në mbarë botën. Përdorimi i gjerë i kësaj bime në mjekësinë popullore apo

Mjekët e konsiderojnë minierë të vërtetë vlerash ushqyese

Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Virtyteve apo Ushqimi i Perëndive etj, me pak fjalë hurma është fru

Info Tjera