Jetë http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/et-moon-red-rock-web-1200x720-1-810x470-1.jpg

Hëna e Plotë e 28 Marsit ka një mesazh të qartë për të gjitha shenjatMbrëmja e 28 Marsit nuk do të ketë shumë errësirë sepse në qiell do të shndërrisë një Hënë e Plotë gjigande (dhe shumë afër Tokës) për të na sjellë qartësi, për të reflektuar dritën e Diellit (për të reflektuar në momentin që po jetojmë).

Hëna e Plotë ndodh kur Dielli dhe Hëna janë në pozicione të kundërta dhe flasin me njëri-tjetrin, por në këtë dialog, merr pjesë edhe Venusi, Chiron dhe një yll i quajtur Vindemiatrix. Që do të thotë?

Venusi, në këtë moment nuk është i lumtur: sepse jeton në një shenjë që nuk i pëlqen, gjithshtu po përjeton një periudhë në të cilën duhet të shprehë në mënyrë shumë të drejtpërdejtë dhe instiktive emocionet, bukurinë e vet.

Chiron nga ana tjetër na flet për komplekse të vogla që dalin në sipërfaqe, ndërsa Vindemiatric për ambicie ndoshta të tepruara.

Mesazhi duket mjafti qartë; Megjithëse ka mjaft gjëra dhe situata që nuk na pëlqejnë dhe na bëjnë të mendojmë që meritojmë më shumë, tani është koha për të pritur, për të rivendosur ekuilibrat dhe masat e ambicieve tona pa e ekzagjeruar kurrë me asgjë.

Pastaj, në prill, mund të flasim përsëri.

Një mesazh ky që i drejtohet mbi të gjitha Dashit, Peshores, Bricjapit, Gaforres, Demit dhe Luanit, shenja që me të vërtetë duhet të kufizohen në përpjekjet e tyre për të zgjidhur atë që nuk funksionon, duke shtyrë çdo alternativë.

Binjakët dhe Ujori gjithashtu do të jenë në gjendje të perceptojnë një tension të caktuar, por do të jenë në gjendje ta mbajnë nën kontroll atë, ta kuptojnë më mirë.

Shigjetari mund të jetë i paduruar për të provuar diçka që i pëlqen, që e argëton, por duhet të dijë të presë.

Virgjëresha, Akrepi dhe Peshqit, nga ana tjetër do të ndihen të mbrojtur, të papërfshirë në këtë sfidë të vogël kozmike.

Të fundit

Këshilla për grim për femrave që kanë sy më të vegjël

Nëse keni sy të vegjël, grimi dhe theksimi i tepërt mund të kenë efektin e kundërt dhe sytë atëherë duken edhe më të vegjël Për të shmangur këtë, zbatoni këshillat e mëposhtme. Mos

Horoskopi për ditën e sotme

Dashi Mos nxitoni për ndonjë vendim të ri financiar, pasi kjo mund të dëmtojë perspektivat tuaja në të ardhmen. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Shmangn

Përfitimet shëndetësore të çajit jeshil me limon

Çaji jeshil me lëng limoni është një pije qetësuese që mund ta shijoni në çdo kohë të ditës. Ky lëng është gjithashtu shumë ushqyes dhe hulumtimet kanë zbuluar se shoqërohet me një

Sa më shumë net pa gjumë, aq kujtesë të dobët do të keni

Gjumi nuk është një gjendje e pavetëdijshme, por më tepër se aq, një gjendje prehjeje mendore dhe trupore. Një zbulim i publikuar disa ditë më parë zbulon se mjafton një natë pa gjumë p

Bota pas Coronas është një botë tjetër

Kush jam unë, dhe nëse po, sa vetë? Me këtë pyetje disi komplekse, filozofi modern Richard David Precht i çoi dikur lexuesit e tij në një udhëtim zbulimi të vetes. Aktualisht, shumë njerëz

Nuk e dini akoma se çfarë është ndarja, nëse s’keni kaluar nëpër këto faza

Ndarja ndodhi. Asgjë e jashtëzakonshme, por s’mund ta themi këtë sidomos në fillimet e saj. Nuk ka shkëputje të lehta dhe përgjithësisht shumica e ndarjeve kalojnë nëpër disa faza. Nëse

Info Tjera